Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cititi si cruciti-va!!!


Recommended Posts

Am intrat si eu in[soc][soc] Imi place si mie ,insa nu consum decat f rar,tot din acelasi motiv.Auzisem ca nu e buna pt .sanatate. Si cat am fost insarcinata nu m-am apropiat ,imi zisese cineva ca iti consuma tot calciul de care are nevoie bb. Iar faza ca putem inlocui TIX-ul cu ea a fost dura.Ia sa pun si eu de un experiment cine stie ce iese[alcool] Nicole&Amira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu sint pur si simplu moarta dupa Cola[alcool] mai ales cu Henesi,am suferit mult in timpul nasterii ca nu mi-am permis absolut nimic [bang][bang]nici Cola , nici tigara, nici citrusi, nici mincare grasa,nici una nici alta ......de toate[q][q][q]Asa ca astept sa-mi nasc puiul cam peste o saptamina si ca un fel de bonus pentru atita rabdare imi iau o Coca-Cola rece cu ghiata[pofta]....si asta e ![ups][:D] Ma bucur cav-am gasit[pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by DARAEL
Ce super ! Citind aceasta, am ajuns sa spun ca MA BUCUR CA TRAIESC IN ROMANIA ! Daca cineva crede ca "am baut Coca-Cola" si acesta este efectl daunator nr. ??? (scuze, la ora asta imi este lene sa numar cate chestii anti s-au scris...) - se inseala ! Motivul este mai simplu: Coca-Cola din Romania este o penibila copie fata de cea din US, la care cred ca face apropo autorul initial al articolului. Cine a iesit afara a vazut ca si in Ungaria Coca-Cola are mai multa aroma, asa ca nu vorbim de cea din Germania sau US !!!
[bis][bis][bis]
Sigur ca peste tot aceasta bautura contine o gramada de chimicale, ca si altele de altfel, dar a spune ca este cauza tuturor bolilor... DARAEL [flo] PS> Citat din memorie: "Bautura-i temelie, iar mancarea fudulie..." “A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT
Darael, eu asa coca-cola buna ca in Ro, n-am mai baut! Si coca-cola asta germana mi se pare o copie penibila a celei din Ro [:D] . Acum serios vorbind, l-am auzit odata pe un nene cu functie mare la societatea producatoare a acestei bauturi in Ro afirmand ca reteta pt prepararea acestei bauturi se modifica putin in functie de gusturile fiecarui popor.In plus, zicea el, coca-cola din Ro este mai buna decat cea produsa in alte tari datorita apei care se foloseste la preparare. Cert este ca in Ro am baut multa cola (si mai beau cand merg acolo in vizita) dar aici bea fff rar. Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Halal bauturici racoritoare ! Bune exemple, no comment ! dar ati evaluat riscurile bauturilor racoritoare, voi, mamici, oriunde v-ati afla ? Eu am scos din meniu toate astea, de cind am servit odorului, adica fetitei mele, cind avea 5 ani, o Coca-cola si am ajuns cu ea la urgenta spitalului de copii intr-un sfert de ora [:(!] s-a intoxicat ! fetita e alergica la peniciline si toata familia lor, dar atunci a fost o favoare acordata copilului, hai sa-ti iau un suc ! Oricum, e o regula de fier in familia noastra: apa (minerala), bere, vin bun, tuica buna, in ordinea asta, inclusiv copilul, acum are 16 ani si apreciaza in mod obisnuit, chiar face comanda de bere - o berica buna [berica]- nu oricare - dupa o meniu copios. Nu dati cu parul [neand], ca administrez alcoolice la copii ! la adunari si alte sindrofii copilul meu nu bea racoritoare, f. rar un Sprite, numai apa (si celelalte, sub supravegherea noastra). vara, pe strada, bea numai apa minerala. Dar daca va plac racoritoarele nu abuzati de ele, parca am citit ca sunt persoane... dependente. Sa traiti sanatosi si veseli 1000 ani ! [berica][dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca excesul de orice dauneaza! Insa nu v-as recomanda sa incercati sa curatati motorul unui camion cu Coca-Cola.. :)))) Pentru aragaz cred ca merge chiar mai bine sucul de lamiie - ca si pentru argintarie si alte alea, mai ales ca nu contine zahar!!! Eu am primit mai demult ceva asemanator despre sampoane si pastele de dinti. Acuma ce facem, nu ne mai spalam pe cap sau pe dinti????? Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak http://home911.servebeer.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...