Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Listeria


OanaE

Recommended Posts

Fetelor, am o mare problema. Sunt insarcinata in 5 luni si cand mi-am facut analizele pentru listeria mi-a iesit un titru de 1/320. Am tinut tratament cu ampicilina si nu stiu ce s-a intamplat ca titrul in loc sa scada, a crescut pana la 1/640. Am tinut din nou tratament cu ampicilina (2 saptamani) si rezultatul a fost tot 1/640. Sunt tare ingrijorata si va rog daca e cineva in situatia mea sa-mi spuna si mie ce sa fac. Credeti ca bebe meu e in pericol? O sa pot duce sarcina pana la capat? Va multumesc mult si astept un raspuns de la voi, Oana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mie-mi suna ca a scazut... 1/320 matematic este mai mare decat 1/640, deci valoarea ta eu cred ca a scazut dupa tratament. Asa ti s-a interpretat? Ca fiind mai mare? Daca noua valoare se inscrie in limitele normale sau nu, nu mai stiu. Cauta si vezi ca in cadrul acestei sectiuni, "Clinica virtuala" gasesti subiectul ala cu pagini multe unde a raspuns Teo. Stiu ca au fost o serie de intrebari legate de listeria. Vezi ce informatii poti aduna de acolo ca sa-ti mai lamuresti situatia... "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...