Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sfaturi pt probleme in pat


Leah

Recommended Posts

E foarte greu sa dai sfaturi la capitolul asta pentru ca nu stii cum vor fi interpretate. Comunicarea intre parteneri este VITALA, trebuie ca amandoi sa inteleaga ca exista o problema si sa incerce sa o rezolve. Eu ma intreb daca ai avut vreodata un orgasm adevarat, din ala care sa te lase fara respiratie, daca da atunci este mai usor pentru ca stii exact ce vrei de la viata voastra sexuala, daca nu, atunci trebuie in primul rand sa descoperi ce anume vrei. De ce zic ca este greu sa dai sfaturi...ai incercat vreodata sa iti cunosti corpul sa vezi ce anume iti place si ce nu? te-ai masturbat vreodata? baga-te in vana, aprinde o lumanare si stinge lumina, relaxeaza-te si vezi ce este pe acolo, vezi unde si cum simti, vezi unde si cum iti place sa fi atinsa. Poti sa-l rogi pe el sa faca asta, sau sa o faceti impreuna. Incearca sa afli ce vrea el in pat, care sunt fanteziile lui, sa intelegi felul in care el simte. Nu fi pudica, sunteti doar voi doi si va iubiti, ce pacat ar fi sa nu aveti parte de o viata sexuala minunata. Si, foarte important, nu fa niciodata sex din obligatie, asta strica totul! spune-i : daca ma vrei fa-ma sa vreau si eu, spune-i foarte clar ce iti place si ce nu, nu-l lasa pe el sa ghiceasca pentru ca barbatii gandesc altfel si va fi foarte frustrant pentru amandoi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu zic sa te relaxezi putin, scoate-ti din cap chestii de genul "obligatie..sexul nu e cine stie ce..", gandeste-te la faptul ca esti femeie, la senzualitatea ta, la chestii erotice(chiar asa tu ai vre-un vis erotic, sau ceva ce te excita cand te gindesti, ceva ce ti-ai dori in secretul gandurilor tale?) Si apoi bea si un pahar -doua de sampanie sau vin rosu, sa fii relaxata cit mai bine si mai incearca. Cine stie, poate problema esti tu nu partenerul! Nu vreau sa te supar, ci doar sa-ti mai dau idei! Fii deschisa cu tine insati si apoi cu el! Nu trebuie sa astepti numai de la el, ia si tu intiativa! Poate o sa te faca sa te simti mai sex<y daca esti mai dominanta, si e foarte posibil ca partenerul sa aprecieze mult lucrul asta! Nu te lasa condusa de conceptii invechite, fii cit mai deschisa si bine in limita lucrurilor care iti aduc placere! Nu lasa sexul pe ultimul plan in viata ta si nu lasa un om iubit pt ca nu ar fi bun sexul impreuna fara macar sa incerci sa faci ceva in privinta asta. Si nu te lua dupa colegi, nu conteaza ca nu ati avut experienta cu alte persoane, daca exista comunicare experienta o dobindesti si cu eceeasi persoana. Zic eu ca trebuie sa-ti dai seama in 5 ani de viata sexuala ce iti place sau ce ti-ar place! Sunt intr-adevar poate probleme de compatibilitate. Ce e bun pt o persoana nu e neaparat bun si pt alta. Dar, asa ca si concluzie, descopera-ti sexualitatea, descopera-te pe tine si corpul tau fara prejudecati si rusine!Ia initiativa! Placerea sexului e un drept cistigat de femeia moderna a zilelor noastre! Nu te priva de acest aspect important al vietii! Nu uita ca femeile cu o suta de ani urma gindeau "trebuie sa suport placera sotului, pt el si pt procreiere", dar femeia moderna si-a cistigat dreptul de a vorbi deschis despre placerea proprie in sex. Poate ca nu o fi "ca-n filme" de fiecare data, nu toate femeile au orgasm de fiecare data, dar oricum trebuie sa fie o placere! Orice dar trebuie sa fie departe de a fi resimntit ca obligatie! CRACIUN FERICIT SI UN AN NOU PLIN CU BUCURII Vikinga& bb Aldo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si asa ca sa-ti mai zic inca ceva. Daca zici ca viata voastra sexuala nu e cine stie ce si ce se intimpla bun sau mai rau mai e si rar, pune-ti problema ca daca o femeie mai suporta lipsa sexului sau al calitatii lui, un barbat nu prea. Cel putin nu pe termen lung! Asa ca apuca-te de treaba sa descoperi ceea ce ti-ai dori din punct de veder sexual, ia initiativa, comunica si pune in aplicare ca sa va bucurati unul de altul. Ca asa cu rusinea in pat nu faci mare lucru. Pai ce sunteti frati:) Si cine stie, apare la orizont una mai putin rusinoasa si cit de mare ar fi iubirea..sexul e un aspect foaaaarte important in viata unui barbat!! Asa ca.. nu trata cu indiferenta/rusine/ conceptii invechite chestii ce au o importanta complexa pt amindoi! Si daca ai nevoie de alte sfaturi sau idei, intreaba-ne direct ce anume! CRACIUN FERICIT SI UN AN NOU PLIN CU BUCURII Vikinga& bb Aldo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand va multumesc enorm pentru raspunsuri, sa stiti ca ma ajuta faptul sa stiu si ca nu sunt singura si ca primesc sfaturi de la femei care privesc totul cu luciditate. Ca sa o iau in ordine si sa va raspund: am avut si orgasme (cel putin asa presupun, fiindca nu stiu exact ce e ala) si am trecut si peste pudoare si am facut in pat chestii pe care am zis ca nu o sa le fac niciodata, si da m-am masturbat uneori si m-am simtit super (desi uneori ma simt vinovata ca fac chestia asta iar cu el...) Important e ca ne iubim si ca vrem sa ne construim un viitor impreuna si ca facem tot posibilul sa mearga relatia asta. Cat despre varsta, eu am 23 iar el 26, suntem destul de tineri, inca mai avem timp sa descoperim placerea sexului (adica eu , ca din punctul lui de vedere totul e OK). Si cred ca aveti dreptate cand spuneti ca e si faptul ca m-am mutat intr-un oras nou si ca ma simt singura. Asa e. Situatia s-a inrautatit de cand ne-am mutat impreuna. Va multumesc pentru sfaturi si va urez Sarbatori fericite, alaturi de familiile voastre. Leah
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Leah, dupa 5 ani nu cred ca mai conteaza ca initial ati fost virgini si neexperimentati . 5 ani este o perioada asa de lunga ca nu mai conteaza ce a fost inainte. Asa cum s-a spus aici , subscriu la ideea de capatii. Discuta cu el , si cu tine insati ! Probabil totul vine dintr-un disconfort psihic, determinat de ceva.. Sarbatori fercite!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Un sfat absolut tehnic : exercitii Kegels ! Nu sunt numai pt gravidutze si proaspete mamici, ci pt tot sexul frumos [:)]. In aceeiasi ordine de idei, se spune ca actul sexual este cel mai dificil exercitiu fizic practicat de majoritatea femeilor . Asa ca un pic de sport ca sa iti ridici nivelul de fitness nu strica. Pe mine m-au ajutat amandoua. Monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...