Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

AVETI PREFERINTE LA ZODIA BB-ului


Recommended Posts

Pt. ca am deschis acest subiect... sigur ca trebuie sa incep prin a va spune ca m-am gandit la ce o sa fie odata ce a fost conceput. Si inainte ma gandeam, dar acum.... chiar ca am preferinta: fiind mamica de mai-iunie (DPN - 1 Iunie), si fiind prog la cezariana (care de obicei sa intampla mai devreme), vreau sa-i spun lui [copil] sa stea pana ajunge gemeni. Asta pt. ca maica-mea e taur si ne intelegem pana la un anumit punct [bang] Voi, fetelor, v-ati gandit la lucrul asta? Si daca da, din ce motive aveti preferinte???? Bombardati cu idei.... [pup][pup][pup] pe toate si va dorim un [pegeam] tuturor!!! Dienutza si bb de 16 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 16
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu m-am gandit si ar fi vreo trei zodii in care as fi incercat sa evit sa fie bebe,dar nu le zic ca nu vreau sa atac pe cineva pe aici! [cheers] Din fericire se va naste intr-o zodie care imi place. [img]http://www.smiliegenerator.de/s21/smilies-4420.png[/img] 20 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cind doctorul mi-a spus ca bebe se va naste pe 26 septembrie(balanta),am sperat in sufletul meu,sa se nasca cu 1 saptamina mai devreme,sa iasa "fecioara" si asa a si fost [hopsieu] De cind sunt mica sunt inconjurata de "fecioare" si ma inteleg f.bine cu ele,chit ca sunt asa de incapatinate :-))) P.S.Laura,taurasii,sunt cei mai cumintei,cind sunt mici,le place sa manince,sa bea si sa faca nani! Ce mai, sunt niste bebelusi "exemplu"! O prietena de-a mea are un mic taurash si cind fac baby-sitting,nu-mi mai vine sa i-l mai dau inapoi,asa e de dulce !!! Nu tipa,nu plinge,e mereu cu zimbetul pe buze, in comparatie cu "feciorul" meu.... Si cum mami Laura,este un berbecutz,sa vedem ce o iesi [:D] Un Craciun feeric tuturor membrilor DC !!![*] http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=alba
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt in gemeni, iar BB se pare ca va fi racusor (18 iulie), daca nu cumva se gandeste sa mai stea putin si sa iasa leu. Daca va fi rac, cred ca va fi un copil cuminte si bland, caci asa am auzit. Racii sunt usor de crescut si tare blanzi. Despre lei... e exact invers, dar nu conteaza. Eu sincer am fugit de o singura zodie, fecioara. Nu ca nu ar fi plini de calitati, dar fiind patronati tot de Mercur, ca si gemenii, niciodata nu m-am inteles cu o fecioara. Chiar si cu tata care e fecioara m-am inteles destul de greu si de tarziu. Voi ce stiti de raci?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daaa, am preferinte... Dar planul din targ nu se potriveste cu cel de-acasa.[:D] Am vrut Sagetator (ca si sotul meu).... trebuia sa se nasca rac , pe 4 iulie,(is ambitiosi tare racii, imi plac) dar avand programata cezariana ... Julia e in gemeni. Si am citit ca femeile din gemeni sunt cele mai frumoase.[zana] Adela- ~~Sarbatori Fericite! [aho]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Katja mea se va naste in berbec (09-12 aprilie) dar eu taaare as prefera sa fie pesti. Asta inseamna sa se nasca mai deveme cu trei saptamani... ceeea ce pare cam mult. Ea o sa se nasca atunci cand o sa vrea dar am eu un feeling ca totusi n-o sa fie berbecutza ! Nasa mea care m-a crescut era in pesti si am mai cunoscut persoane in pesti care sunt total speciale (oameni foarte buni la suflet, firi artistice) si nasul Katjei este tot pesti...deci....sper! Oricum, sa stiti ca foarte mult conteaza ascendentul (stabilit in functie de ora nasterii). Pana la urma "zodia" nu inseamna decat in ce semn era soarele la nastere dar mai sunt o gramada de planete cu o mare influenta care se afla in alte zodii, plus stabilirea caselor in care sunt planetele. O sa se nasca cand o fi, si apoi ii fac eu harta astrala sa vedem ce e de capul ei![:D] Oricum, e un lucru pe care nu-l poti determina... Sa fie ei sanatosi, dragii de ei! Ioana[gravi] 23 de saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Primul meu baietel este Fecioara (ca si mine [bum]) dar trebuia sa fie Balanta !!!! Ma bucur ca este Fecioara- ne intelegem tare bine. Ptr al doilea as dori sa fie Varsator - DPN 3.02.2004 - ptr ca am inteles ca Capricornii sunt f egoisti si incapatanati. Plus de asta am fi cam multe zodii de pamant in casa, prefer si una de aer. Sarbatori fericite si bebelusi sanatosi, Andra cu burtica de 33 saptamani si Andrei (4,3 ani) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, [/red]da tu ce zodie esti? Simona - cred ca ai dreptate, oricum zodiile astea ar insemna sa impartim toti oamenii de pe acest pamant in 12 categorii. Si nu este asa, ca 2 oamenii din aceeasi zodie pot fi foarte, foarte diferiti. Dar au niste chestii de baza care se regasesc la toti. Ia aminte la pov de mai jos. Anemona - sa-ti spun cate ceva despre Raci: Fosta mea nasa era rac. Doamne, rea femeie, egoista pana la Dumnezeu. Dar tinea cu dintii de casnicia ei chiar daca nu mergea. Pana cand a parasit-o sotzul si atunci ea s-a combinat cu sotzul meu. Eu sunt balanta iar sotzul meu era varsator. In zodiac se spune ca este cea mai [cool] combinatie posibila. Se pare ca nu si la noi. Concluzia mea a fost atunci ca eu nu ma inteleg cu racul de nici o culoare. Doar femeia aia din rac imi facuse atata rau. Iar acum sunt maritata cu un racusor... mama-mama ce ma mai iubeste... Si intre timp am mai cunoscut si altii: sunt niste familisti.......superconvinsti. Si au un suflet... [red]Adela - gemenii cica ar avea bani la noroc [?][?][?] Sper ca si bebelul meu o sa fie tot geaman. Cred. [pup][pup][pup] pe toate. Dienutza si bb de 16 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...