Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

De ce ma doare?


mariana75

Recommended Posts

Fetelor, am nascut in urma cu 3 saptamani prin cezariana (pt. a 2-a oara). Dupa 2 saptamani a inceput sa ma doara in partea dreapta a buricului. Inca n-am sunat dr. sa vad de ce m-ar durea, dar va intreb pe voi: ati patit asa dupa o operatie de cezariana? De ce doare? Sper ca nu am facut vreo hernie!!! :(( <Multa sanatate, pupici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ar putea fi si mushi burti cum au fost taiat si acuma se vindeca si se strang la loc. Sau poate ai ridicat ceva mai greu... ai fi dormit pe o parte prea mult... multe pot fi cazurile dureri tale dar cel mai bine mergi la doctor si spunei unde te doare ... si daca ai facut cumva ceva efort si asta trebuie sa ii zici. Sa speram ca totul este ok cu tine si este durerea doar din cauza ca se vindeca operatia. Sa ne ti la curent cu evolutia ta. Numai bine si FELICITARI Pt BB Gabbriela & Julian [copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna si eu am nascut prin cezariana acum 6 sapt dupa vreo 2 sapt nu mai aveam aproape nimic si in a treia sapt si pe mine a inceput sa-mi revina durerea. N-am facut nimic in mod special, doar am stat in permanenta cu sosete groase si papuci, cu un maieu lung pe care il bagam in pantalon sa-mi tina cald la operatie, baneocin dupa fiecare dus, n-am mai ridicat nimic peste 3 kg ( bb-le nu se pune [:D] ). Acum vreo sapt m-am pomenit ca a supurat un pic chiar la mijloc si cind m-am sters cu un prosop am agatat si am scos afara un fir de vreo 2 cm. Doc a zis ca e normal, ca a pus fire care se resorb si mai ramin mici capete care asa trebuie sa iasa. Si acum ma mai doare uneori cind ma ridic din pat, cind uit ca am operatie si ma sprijin de masa din bucatarie etc. E bine totusi pentr ulinistea ta sa te duci si pe la doc. SIMONA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariana, Eu am nascut acum 7 saptamini si a fost tot a doua cezariana. Tot asa, dupa vreo 2 saptamini am avut durere in dreptul buricului dar in stinga. M-am dus la control si doctorul mi-a spus ca e normala durerea pentru ca muschii se contracta. Vroia sa imi dea ceva pentru durere dar nu era o durere puternica, mai mult ca o jena. Dupa o sa ptamina mi-a trecut. Parca acum, dupa 7 saptamini a aparut iarasi, dar mai mult cind ridic. Sanatate multa. Delia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...