Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Am nevoie de o incurajare


butterfly

Recommended Posts

Eu am aterizat in sectiunea asta desi sunt gravidutza in sapt 13 pentru a cauta un cuvint de incurajare. Am gripa de o saptamina, am avut o zi cu febra 38.2 si sunt f speriata. Sper sa gasesc aici pe cineva care a patit la fel si are bebe sanatos ca sa-mi mai vina si mie inima la loc. Multumesc anticipat! Sanatate maxima la toti copilasii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna Butterfly! eu nu am si nici nu am avut gripa, dar in ultimul timp stranut si am nasul infundat, cred ca ma paste raceala totusi sper ca nu! nu stiu ce sa te sfatuiesc, nu pot decat sa ma rg pt tin sa iti treaca mai repede si atat tu si bebe sa fiti bine. soctoru; tau ce a zis? poti bea ceaiuri calde cu lamaie si sa iei vitamina C, mananca multe fructe, in special portocale si mere, supica de pui. mult succes! Samara care e[gravi] Sunt 5 sapt. de la UM, dar doar in 4 sapt de sarcina si in 2 sapt de la conceptie. DPN 25 august 2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Eu sunt mamica de 5 luni si nu am avut de-a face in timpul sarcinii cu raceala sau gripa. In schimb o prietena de-a mea a fost racita (nu stiu daca a avut chiar gripa) si a luat paracetamol (max 2/zi), alte medicamente nu ai voie, ceaiuri, puneti otet in sosete cu un cartof ras (sa nu inhalezi prea mult alcool din otet) si totul va fi bine. orzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Eu sunt mamica de 5 luni si nu am avut de-a face in timpul sarcinii cu raceala sau gripa. In schimb o prietena de-a mea a fost racita (nu stiu daca a avut chiar gripa) si a luat paracetamol (max 2/zi), alte medicamente nu ai voie, ceaiuri, puneti otet in sosete cu un cartof ras (sa nu inhalezi prea mult alcool din otet) si totul va fi bine. orzu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai ca iti spus reteta a la tata [:)], cu care ne punea pe noi pe picioare de pe o zi pe alta, in cazuri de gripa 1. bai cu apa fiebinte la picoare, atat cat sa suporti si putin mai mult, apoi ciorapi grosi in picioare si sub plapuma 2. otet+ apa 1/2 propaortie, incalzit binisor si ne facea frectie: spate, gat, piept, maini, apoi super bine imbracate si la cap ne invelea cu un batic, si sub plapuma, pana siteam ca se uda hainele pe noi, atunci le schimbam repede si iar la transpirat 3. ceai din ceapa si nuca + zahar, impotriva: febra, dureri de gat..raguseala... sper sa te ajute si pe tine. "tratamentul" cere o noapte de stat la pat sub plapuma si transipart sau o zi intreaga[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut o raceala zdravana in a 4-a luna de sarcina (acum fetita mea are aproape 7 luni)dar am scapat de febra.ai grija sa nu creasca mai tare, stiu ca peste 38,5 e mai periculoasa, stai in pat si nu te stressa.bea cat de multe sucuri de citrice ptr vit C si ceaiuri calde.si vorbeste cu ginecologul sa vezi ce antipiretice poti sa iei.paracetamolul e cel mai sigur si fara efecte ptr bb. si eu am fost racita de Sarbatori anul trecut[bang] sanatate multa, o sarcina usoara si o sa vezi ca anul viitor pe vremea asta o sa ai o mandrete de bb pupici cristiana si bb Theodora Alexia http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut o raceala puternica in primul trimestru de sarcina si iti inteleg teama. In afara de miraculosul otet si ce ti-au mai recomandat fetele eu am mai luat tinctura de propolis dupa indicatiile de pe prospect (nu le mai tin minte) si in cateva zile m-am pus pe picioare. Esential,pe langa toate acestea:gandeste pozitiv! Sanatate si sarcina usoara! Tara si [bibe] David Ioan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna. Sper ca in afara de raceala asta nu ai avut si alte probleme, si bebe este in regula.Si eu am racit cu cateva zile inainte sa nasc, ma durea in gat si aveam nasul infundat, iar pe parcursul sarcinii nu am luat nici un fel de medicamente. Tot ce am facut acum a fost sa folosesc spray nazal si bomboane Strepsils inrest nu am luat nici macar o aspirina credeam ca ii va face rau lui bebe si asa am intrat in operatie, dar totul a fost in regula si Tea nu a fost afectata.Sper sa depasesti cu bine toata problema. Fi curajoasa.Ai nevoie pe viitor. Viitorul nu inseamna decat o sansa spre mai bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul trimiestru de sarcina am facut o gripa urata, cu febra si zacut la pat vreo saptamana. Dupa care am continuat, in aceasi luna, cu o infectie la ureche pentru care a trebuit sa iau antibiotic (penicilina-v se poate lua in timpul sarcinii) Fetita mea are acum 1 an jumate si e bine sanatoasa, multumesc lui Dumnezeu! Oricum, medicii mi-au spus ca nu am motive de ingrijorare inca din timpul sarcinii ... Asa ca daca mergi la ecograf si totul e okay si doctorii nu te 'ingrijoreaza' - stai linistita :) Multa sanatate! Craciun Fericit! Ale&Totu&mama
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...