Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Buna! Sunt foarte constienta de ce se intampla.Imi dau seama ca sunt suparata si indurerata.Departe de mine gandul de a-mi descarca frustrarile asupra copilului.Hotarasem oricum sa nu mai zic nimic..nimic..despre el.I-am spus doar"da,mami,asa este".Sunt ok. Sunt convinsa ca nu o sa fac nici o greseala,sunt cam egoista,e drept,dar sunt capabila sa judec. Sunt foarte dezamagita ,si simt ca toate rationamentele mele nu mai au nici un sens... Aseara am plans din cauza...sau datorita voua...[q] Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by Simona R. "de ce stai pe scaunul lui tatutzu?" Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
"Fiindca tatutzu mi-a spus ca am voie sa stau pe scaunul lui, cind el nu e aici si mi-a spus ca pot sa te tin in brate, vrei sa te tin in brate pina faci nani?" "Fiindca scaunul asta e "fermecat", din povestea cu ratustele Mac-Mac (broastele Oac-Oac, veveritele nazdravane, ce stii si tu ca-i place), putem sta cu rindul pe el si ne transformam in copii cuminti care asculta povesti, vrei sa iti spun povestea ta (preferata?)" "Nu vrei sa stai si tu pe scaunul asta si sa povestim despre tatutzu? Ia spune...spune despre scaun, dar intii arata-mi-l pe al tau, care e scaunul tau? " www.helpsonia.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am trimis fara sa termin mesajul. deci draga simona ,ai grija cu mesajele pe care le transmiti in legatura cu tatal ,fiul tau este f receptiv ,in mintea lui acum sunt foarte multe semne de intrebare. cind intrii in contact cu obiectele tatalui(ex scaunul) nu incerca sa-l denigrezi fiindca ai sa ai surpriza ca fiul tau sa incerce sa-l apere (aparindu-i lucrurile),deci cauta explicatii induiosatoare (fiindca mi-e dor de tatuzu si amindoi putem sa ne asezam pe scaunul lui cind ne este dor de el). monica mami de print
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Principe.....am ras...nervos...."fiindca mi-e dor de...?!"Chiar ma gandeam daca nu cumva e dreptul meu sa aflu ce face tatutzu in timpul asta ca se pare ca si-a luat un concediu despre care eu n-am stiut nimic ,iar de stat cu David a stat doar 2 ore dupa care oare unde s-a dus?Ma enervez pe mine ca mi-am zis ca nu ma intereseaza dar ma intre daca n-ar trebui sa stiu adevarul ca sa nu ma mai invinuiesc ca poate am gresit eu undeva........ Scuze ca am fost rautaciosa........Nu sunt rea ,doar ca vorbesc cam mult uneori...David seamana cu mine! Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor m-a luat plansul..cand am citit ipoteticele voastre replici pt copil..bai ce suflet aveti sa mor io.... pupici la toate. sunteti extraordinare! _______________________________________________________________________ Babyblue va pupa pe toti!! Sunt ceea ce sunt, ceea ce pot, ceea ce vreau! Nu incerca sa ma schimbi, doar tu vei avea de suferit! Nu pricep critica si am multe reactii pripite si deplasate. S-a inteles, da??:)))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai simona, ff bine ca nu ti-e dor,cit despre daca ai afla ce face sau nu,la ce-ti foloseste?ex cu scaunul,era cam ce trebuie sa perceapa copilul nu ce trebuie tu sa simti. de ce trebuie sa fie cineva vinovat?nu cauta vinovati ,viata nu este numai roz. ai prefera un alt mod de a suferi? citeste pe d.c citi parinti tremura linga patul copiilor lor care sunt intre viata si moarte,citi altii sunt ei bolnavi,incapacitati sa-si stringa in brate copii. o sa treaca perioada asta grea si ai sa gindesti altfel. monica mami de print
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu sa pricep ceva, Simona: cand i-ai zis sa plece daca nu e fericit ti-a dat prin cap la modul serios ca s-ar putea chiar sa plece? Te-ai gandit inainte sa ii spui asta ce vei face tu dup-aia? Te comporti ca si cum "Pleaca daca nu esti fericit" ar fi trebuit sa insemne "Stai si lupta pentru familia ta". Ce ai vrut de fapt sa ii spui sotului tau? Si daca si-a luat concediu crezi ca si-a luat de mult ce se distreaza? Si barbatii au sentimente si emotii. Cum o fi sa te trezesti dimineata intr-o ata casa fara sotie si copil? Da, chiar daca ai plecat de buna voie. Crede-ma sunt mai feminista din fire, dar tu esti complet bulversata. Intreabarea cu scaunul are raspuns foarte simplu "Ca tati e plecat si asa ne amintim de el/scaunul se bucura cand sta cineva pe el/ etc etc." Cel mai util ar fi sa te duci la psiholog. "Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, iti scriu ce-mi repet si mie: viata nu incepe si nu se termina aici. Cu el, sau fara el. Pe mine m-a dezamagit, al meu sot, ca a putut sa plece. Atat. A inchis usa fara sa spuna nimic. Absolut nimic. Imi ocup timpul cum pot eu mai bine, fara sa-mi fac scenarii si sa-mi macin sufletul aiurea, pentru cineva, care, probabil, nu merita sa-mi pierd mintile si sanatatea. ________________________________________ Daria & [zana] [url="http://family.webshots.com/photo/2101180020059491989HUtsSY"]GIULIA_(2004_08_16)[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...