Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Da Simona, scuze, am gresit data trecutam, Simona nu Ramona. Viata nu incepe si nu se termina aici, cu el. Chiar daca asa pare. Daca il vrei inapoi, adu-l inapoi acum, cit timpul este scurt. Mergi dupa el, cere-i iertare, explicatii, nu stiu. Dar daca lasi timpul sa treaca, nici el nu va mai dori sa se intoarca si nici tu nu il vei mai dori. Va veti instraina prea mult. Poate ca daca tu i-ai spus sa plece, tu ar trebui sa faci pasul de impacare. Desigur, daca impacare iti doresti. Poate ca lui ii este teama se se intoarca. Ii este teama ca ii vei spune sa plece din nou sau il vei intreba: la ce te-ai intors? Daniela_b, imi place cit de rationala esti. Si ai dreptate. Nimanui nu ii foloseste ura. Dar ea exista, nu o pot ignora. Sunt resentimente care exista in noi, care se formeaza, durere, ura, dornita de razbunare, suferinta, nevoi, care nu pot fi acoperite cu vorbe. Rationalul nu poate fi suficient de puternic sa acopere sentimentele. "din clipa in care devii mama pentru un pui de om, trebuie sa ai mult mai multa atentie ( eu as spune maxima atentie) a ceea ce faci sau macar sa ai curajul total sa-ti asumi intreaga responsabilitate, macar cit sa pui linistita capul pe perna. " Ai dreptate. Ca orice invatacel, mai gresesc si eu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cand i-am spus sa plece am stiut ca nu o sa se mai intoarca.Am plans amandoi in ultima vreme ...eu pt. ca il iubesc si i-am spus-o de 1000 de ori,iar el pt ca nu simtea nimic cand ii spuneam asta,pt. ca a recunoscut ca simte ca e alt om care vrea altceva si nu stie ce... Nu a avut curaj nici in ultima clipa sa recunoasca ca sentimentele lui pt. mine au disparut...nu se stie unde,nu se stie cand...ii parea rau pt. mine asa cum iti pare pt cineva cunoscut cand i se intampla un lucru rau.I-am spus ca o sa realizeze cand o sa plece ca de fapt asta vroia,asta era ceea ce nu vroia el sa recunoasca nici fata de el!Da,eu il iubesc asa cum l-am iubit mereu si chiar nu stiu cum sa traiesc fara el,invat acum,dar daca e cum spuneti voi,cum spune lumea ca orice e posibil ,atunci a fost posibil ca el sa devina pur si simplu alt om....Si pe acest om eu nu l-am mai vrut...Pare ciudat ce spun si tocmai de-asta sunt asa de bulversata.Si nu cred ca si-a luat concediu ca sa se distreze pt ca stiu ca nici el nu stie de unde s-o apuce,dar nu pot sa nu sufar pt. ca dintr-un om normal am devenit o ciudata ..sau cel putin asa ma simt si mi-e dor de mine care aveam o viata normala ,care aveam o familie fericita ,care credeam ca viata e roz...si asta a fost greseala mea! Simona si David Mario http://community.webshots.com/user/simonarida
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, timpul atentueaza tot daca il lasi sa atenueze. Daca iti creezi obsesii, problemele se vor accentua. De-asta nu glumim noi cu psihologul, o s avezi problemele si din alte unghiuri si s-ar putea ca unghiul "sunt o femeie parasita" sa se estompeze. "Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca poate nu trebuia dar nu m-am putut abtine si m-am uitat la poze cu voi, mamagiuliei si Simona R. Femei frumoase cu copii foarte reusiti. Sunteti minunate...mi-am putut da seama din poze! Larisa [mamica] si Alexia [bebic] (13 iulie 2006) http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/ [url="http://www.sonia.as.ro"]S-o ajutam pe Sonia![/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...