Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Carne de Porc de Craciun


Recommended Posts

  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna Eu cumpar carne si in fiecare an de Craciun am acelasi meniu cu mici variatiuni. Adica: carnati (pe care ii face iubitul meu sotz), sarmale si toba (pe care le fac eu), caltabos (pe care il face soacra mea). De obicei carnea o cumpar din hala Obor dar anul acesta am ajuns cam tarziu si comerciantii s-au cam "smecherit" si nu mai vand carne tocata (pt. ca eu o cumpar gata tocata), motiv pentru care am cumparat carne tocata foarte frumoasa si sper si gustoasa din Sellgros. In rest, organe si toate cele din Obor ca e cel mai aproape de casa. Eu personal nu am cumparat niciodata preparate de-a gata in primul rand din considerente financiare - sunt exagerat de scumpe - si in al doilea rand pentru ca orice ar fi tot cele facute in casa sunt mai gustoase. E drept muncesc doua zile in bucatarie de dimineata pana seara (caci fac si cozonac [pofta]) de imi sar okii din cap dar eu zic ca merita efortul. La multi ani, multa sanatate si sarbatori fericite va doresc! Andreea[pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desi stau la casa, nu am porc.De obicei cumparam un porc si ai mei il taie si mama prepara tot.Anul asta am preferat insa sa luam un vitel pt ca, carnea e mult mai usoara si mai sanatoasa.Am facut asta gandindu-ne la micuta mea care sigur o sa manance si ea.O sa cumpar insa si carne de porc pt ca altfel nu se poate.Craciunul fara carne de porc parca nu e Craciun. Sarbatori Fericite![pegeam][pegeam][pegeam]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...