Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Micoza vaginala


Veronicai

Recommended Posts

Buna fetelor, Am si eu o rugaminte la voi pentru cele care au trecut prin asa ceva sau pentru cele care au auzit cate ceva despre tratamentul micozei vaginale. Am fost la un medic ginecolog si mi-a spus ca am micoza vaginala, si mi-a prescris un tratamnet cu pastile de Stamicina, spalaturi cu bicarbonat, ovule Clotrimazol si crema Clotrimazol. Mai am 4 zile de tratament si nu ma lasa mancarimea. Seara cand "execut tot tacamul" toate sunt bune , dar pe parcursul zile ma apuca o mancarime de imi vine sa ........ Ajutati-ma si pe mine cu sfaturi, sau daca stiti ceva despre tratamentele naturiste pt aceasta micoza. Multumesc mult. Va doresc sarbatori fericite si linistite. IULIA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Iti recomand sa mergi la farmacia economat de langa spitalul Coltea si sa cumperi Meclon (ovule, crema si solutie dezinfectanta). Nu te spala cu sapun ca dauneaza! Tratamentul trebuie urmat minim 14 zile pt ca nu trece atat de repede!!! Momentan se poate ameliora, dar revine. Este destul de scump, in jur de 600.000 costa totul. Eu am patit de la antibiotice si nu mi-a trecut cu CLotrimazol sau Stamicina. Seara era binisor, dar a doua zi era crunt. TRAtamentul trebuie urmat si de partener. Iti doresc sanatate! Love is all around
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

din cate stiu eu mai intai si intai trebuie sa faci un examen de secretie. in al doilea rand unguentul este total contraindicat la femei. El se recomanda si se administreaza numai la barbati. in al treilea rand nu face tratamente dupa ureche si in sfarsit, pentru igiena intima foloseste sapun intim. sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de Veronicai
Buna fetelor, Am si eu o rugaminte la voi pentru cele care au trecut prin asa ceva sau pentru cele care au auzit cate ceva despre tratamentul micozei vaginale. Am fost la un medic ginecolog si mi-a spus ca am micoza vaginala, si mi-a prescris un tratamnet cu pastile de Stamicina, spalaturi cu bicarbonat, ovule Clotrimazol si crema Clotrimazol. Mai am 4 zile de tratament si nu ma lasa mancarimea. Seara cand "execut tot tacamul" toate sunt bune , dar pe parcursul zile ma apuca o mancarime de imi vine sa ........ Ajutati-ma si pe mine cu sfaturi, sau daca stiti ceva despre tratamentele naturiste pt aceasta micoza. Multumesc mult. Va doresc sarbatori fericite si linistite. IULIA
Eu am luat GYNOZOL, ovule(6 buc -se repeta doua cicluri consecutive) si am folosit crema Clotrimozol mult timp dupa.Nu aveam mincarimi.Repet tratamentul si acum , in plus fac spalaturi vaginale 1-2 ori pe saptamina cu ceai de galbenele sau un ceai special pentru asta , se gaseste in farmacie.(nu retin cum se numeste)Asta in loc de spalaturile cu bicarbonat.Stiam ca exista si tratamente mai scumpe cu efecte bune, dar la un pret mai piperat.Medicul mi-a spus ca sint toxice pentru ficat si ca se folosesc cand nici unul din celelalte medicamente nu isi face efectul. Oricum , cel mai bine e sa te intorci la medic , sa-ti prescrie altceva.Stamicinul e recomandat dar , e foarte slab....parerea mea.Si inca un secret: nu folosi bicarbonatul din comert.Vezi ca la farmacie au special preparat, nu e scump si e 100% bicarbonat, nu ca cel din comert cu de toate in el.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...