Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce sa fac?


mariana75

Recommended Posts

Dragele mele,asta se intampla acum un an in noimbrie pe 25[bang][bang] Mama ma asteapta cu sufletul la gura sa ma duc acasa si sa merg la un dr. Va zic sincer ,ma seaca la inima de durere numai cat trec cu degetul peste noduli.Unul e mai mic ,insa unul am senzatia ca,creste incet incet. Atat mi-a zis ca nu e cancer[bang],in rest ,ca poate sa-mi dea un tratament dar care ar avea nu stiu ce efecte secundare asupra hormonilor.Cum sunt suspecta de hipertiroida de copil,si multumesc lui Dumnezeu ca nu m-am ingrasat,sunt normala,dar cred ca daca tiroida si-ar face de cap,as ajunge cat casa.Nu sunt genul care sa trec in extrema cealalta(foarte slaba)deci am refuzat tratamentul pt care dr .la intrebarea sotului meu a zis ca nu isi asuma nici o raspundere pt efectele secundare. Deci am ramas la varianta,"lasa ca-ti trece pana imbatranesti" Sa vad cand ajung in ro. si directia doctor. Va pup[pup] Nicole&Amira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Daca tot s-a mentio[:D]nat numele meu... Sfatul ar fi sa pui bebe la san, chiar daca e lenesa, nu s-ar fi umflat daca nu mai era deloc lapte.Daca insa s-a terminat cu alaptatul, pune sticla cu gheata intr-un prosop, asta ajuta f. mult.Eu am patit-o de trei ori, cu febra, din fericira nu prea mare.Trebuie goliti sanii, dar nu exagerat de mult.Acuma...mesajul e din 22, eu abia azi am ajuns la net. Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am patit asa cu ambii copii, cind i-am intarcat. Sinii erau ca piatra si durerosi dar fara roseata sau febra. Ginecologul mi-a spus sa pun prosoape reci si sa nu-i mulg, sa iau aspirine sau alte antiinflamatorii. In 2-3 zile a trecut. La inceput am fost tentata sa-i mulg dar mi-a spus ca daca-i stimulezi, continui sa produci lapte si durerea tine mai mult. Daca sint rosii si faci febra, trebuie sa te duci la medic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc fetelor pentru raspunsuri. Cu ajutorul sfaturilor voastre, am reusit sa trec cu bine si peste acest hop. Am procedat asa: de 5-6 ori/zi imi puneam comprese pe sani cu apa f. rece, dimineata si seara sub dus cald, imi faceam masaj si storceam putinul laptic care mai era acolo... Acum s-a dus definitiv durerea, iar sanii si-au revenit, sunt moi :) Pupici si sanatate multa!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...