Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pretul unui suras de Craciun


Recommended Posts

"Nu costa nimic dar ofera mult. Ii imbogateste pe cei care il primesc fara a-i saraci pe cei ce-l ofera. Nu traieste decat o clipa dar amintirea lui supravietuieste uneori o eternitate. Nimeni nu e atat de bogat incat sa se poata descurca fara el si nimeni atat de sarac dupa ce i-a cunoscut avantajele. Aduce fericirea in camine, cultiva bunavointa intr-o afacere si este parola prieteniei. Poarta odihna celor obositi, speranta celor descurajati, lumina soarelui pentru cei tristi si este cel mai bun antidot al Naturii pentru necazuri. Totusi, nu poate fi cumparat, cersit, imprumutat sau furat, caci nu serveste la nimic pana nu este daruit. Si daca in ultima clipa a agitatiei de Craciun, vanzatorii nostri vor fi prea obositi sa va zambeasca, putem sa va rugam sa le daruiti dumneavoastra un suras?" (anunt dintr-un mare magazin new-yorkez, citat de Dale Carnegie in cartea lui "Secretele succesului") Craciun fericit![pegeam] Catalin ________________________ Think pink![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns
  • Administrators
"Secretele succesului" de Dale Carnegie - e o carte superba care m-a facut sa imi skimb conceptia despre oameni. Merita sa cititi aceasta carte. Veti invata niste lucruri care va vor face viata mai frumoasa. [pup] [dc]
Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din fericire eu zambesc, si zambesc prea mult. Unii spuneau ca zambesc enervant de mult ! Iar aici unde locuiesc acum, in tara in care zambetul lipseste (aproape) cu desavarsire pe fetele celorlalti, zambindu-le, de multe ori reusesc sa mai fur un zambet unor "fete obosite". [:D] Lia-S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt o fire destul de vesela,poate chiar prea vesela. Dar astazi,pe unde am fost,inclusiv la cumparaturi am urat tuturor Sarbatori Fericite!,iar uni oameni mi-au tras o privire mai patrunzatoare. Oare e chiar asa greu sa fim mai buni cu semeni?!?!?!?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...