Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

URGENT!!!!


amik

Recommended Posts

am racit!rau!imi curg ochii,nasul,tusesc putin... de 2 zile ma indop cu medicamente dar parca nu au nici un efect.mai nasol este ca a inceput si alexandra mea sa stranute si parca si tuseste un picut.sunt disperata! ce remediu minune cunoasteti pt o banala raceala?sunt dispusa sa fac si injectii![:(]numai sa ma fac bine! iar pt bebelus,in afara de nurfen sirop.ca asta i-am dat,ce sa mai fac? acum o trimit la socrii,ca sa se ocupe ei de ea iar eu sa incerc sa ma fac bine intre timp. ooof,trebuia sa fac eu o boacana de sarbatori! alexandra suparata fleasca.....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul răspuns
baie fierbinte cu sare mare la picioare, ceaiuri cat poti de multe, o aspirina si baga-te intr-un pat fierbinte. Eventual daca ai posibilitatea sa-ti faca cineva o frectie cu otet. Medicamentele, cu atat mai putin injectiile, nu ajuta deloc in cazul racelilor. A! mai ia vitamine, mai cu seama vitamina C (lamaie multa), asta intareste corpul. Multa sanatate si craciun fericit in continuare! Lorelei & Family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alexandra, Ia vit C fiole cam 4 fiole pe zi timp de 1 saptamana. Si oscilococcinum ( cf. prospect ). Paracetamol ( sinus daca nu faci alergie la componente ) si aspirina. Bai de sare cu ti-a spus Lorelei si ceaiuri multe. Si trece. Bebeului poti sa-i dai oscilo dar doza la jumatate sau 1/4 daca e sub 1 an. Vit. C fiola poti sa-i pui in ceai. Eu i-am dat fetei mele 1 gr de vit C pe zi si vad ca iesim amandoua din raceala, incetisor si fara complicatii ( de data asta! ). Fata mea are 3 ani si 6 luni si 15 kg. Vezi ce ar corespunde pentru bebeul tau. Vit C poti sa-i dai fara frica pentru ca nu exista hipervitaminoza C, daca e prea multa face pipi vit C. Doar sa-i dai dupa ce mananca. Sanatate! Chestia cu vit C si alte vit tine-o toata iarna. Roxana&Ruxandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai lui bb poti sa-i dai 5-8 picaturi de Vitamina C Natural toata iarna, pt a prevenii raceala incontinuare, iar tu mananca lamaie pt ca e cea mai buna... Eu i-am dat lui Madalin ca racise Biseptol 1/4 la 12h , Standacilin 1/2 capsula la 6 ore si pt tuse Humex 2 ori/zi 5ml pana nu mai tuseste. Tratamentul e f bun, dar depinde si de varta copilului, Madalin al meu are 7 luni daca e mai mare i se da alta doza.... Sper ca nu e cazul la tine si la bb.... Sarbatori Fericite si multa sanatate!!!! Brindusa si bb Madalin http://www.babiesonline.com/baibies/m/madalin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Remediile de aici sunt foarte bune (nici nu le stiam pe toate, o sa le notez, dar sper sa nu am niciodata nevoie de ele !). Un prieten de-al meu a purtat o masca pe gura (gen doctor chirurg) pentru a nu da la fetita raceala) si a reusit [bis] Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...