Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Romanii din Israel


Recommended Posts

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor ce se aude pe la voi?...adica pe la noi? Vad ca nu prea e mare miscare...am crezut ca voi poate sinteti mai putin ocupate...dar se pare ca nu e chiar asa. Din cite inteleg la Saphir i se apropie termenul...asa ca "leida cala" si sa auzim numai de bine. [:X][:X] "Un sfirsit e un inceput..." ella& com.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare pentru romanii din Israel care intra pe forum:MA PUTETI AJUTA sa-mi regasesc o draga prietena din copilarie?Am corespondat cu ea o perioada..citiva ani buni,dupa care i-am pierdut urma.M-am mutat la rindul meu in alta tara,si ne-am ratacit complet.Este vorba de o fata cu care am jucat elasticul,fata ascunselea..avem un milion de amintiri impreuna..cred ca ar fi o bucurie enorma sa ne regasim!!!Nu va pot da prea multe informatii despre ea,decit ca o chema Andreea Gagea,dar stiu ca s-a maritat si habar-nu-am cum o cheama pe numele de familie acum..insa are si parintii acolo,deci undeva trebuie sa mai fie inregistrat numele Gagea.Si mai stiu ca locuia in Haifa.Cum pot sa o gasesc? Va multumesc anticipat Rayuela cu bebe [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor, Ce mai faceti???? Eu sunt bine(Baruh Ha SHEM), abia astept momentul sa nasc, DPN pe 24 februarie, sper sa ma tina pana atunci cu toate ca in ultima vreme BB este mai agitat. In ciudda tuturor superstitiilor, eu mi-am facut chiar azi cumparaturile pentru BB, strictul necesar si pt mine, sa am ce trebuie la spital, am montat patul si am avut o zi super plina, Al meu barbat a zis ca azi am exagerat cu vorba, asta probabil din cauza ca eram super entuziasmata,topaiam prin casa in jurul patucului si daca in afara de el nu am pe nimeni in preajma, cui sa ii fac capul tzandari?![:D] Fetele, mie mi-ar face placere sa ne vedem, eu stau in Tel-Aviv si daca voi "organizati" sa ne vedem, eu ma prezint, cu BB , cu barbat cu catel, cu "purcel" [bonjovi] Eu va pup pe toate si multumesc mult de grija si de urari. Sper sa ne auzim, makar aici, curand. P.S. Rayela, parintii ei locuiau tot in Haifa??? Am sa incerc sa dau un tel la informatii sa vedem daca figureaza cineva cu familia asta in Haifa, asta maine dim. Saphir [gravi] 36 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Rayuela
o intrebare pentru romanii din Israel care intra pe forum:MA PUTETI AJUTA sa-mi regasesc o draga prietena din copilarie?Am corespondat cu ea o perioada..citiva ani buni,dupa care i-am pierdut urma.M-am mutat la rindul meu in alta tara,si ne-am ratacit complet.Este vorba de o fata cu care am jucat elasticul,fata ascunselea..avem un milion de amintiri impreuna..cred ca ar fi o bucurie enorma sa ne regasim!!!Nu va pot da prea multe informatii despre ea,decit ca o chema Andreea Gagea,dar stiu ca s-a maritat si habar-nu-am cum o cheama pe numele de familie acum..insa are si parintii acolo,deci undeva trebuie sa mai fie inregistrat numele Gagea.Si mai stiu ca locuia in Haifa.Cum pot sa o gasesc? Va multumesc anticipat Rayuela cu bebe [gravi]
Rayuela, am gasit familia Gagea Doina si Constantin din Haifa, nr. tel daca esti de acord ti-l trimit prin pm. "Un sfirsit e un inceput..." ella& com.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Si eu va scriu chiar daca "iaradti mi ha aretz" acum 15 ani...In ultimul timp mi s-a facut dor de Israel unde am mai fost in vizita in 1995 si 1996. Asa ca mi-am sunat doua foste colege de la scoala care ma cheama la un "bikur katan" dar cam greu de unde sint eu... Numai bine tuturor ! Adina si [copil] Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
wow... se pare ca numai eu dispun de timp... Ce faceti fetelor? Nim,eni nu mi-a raspuns la ? si Purim se apropie... Ce spuneti de caldura care ne-a darimat saptamina asta?! Hag sameah, purim sameah[:D] "Un sfirsit e un inceput..." ella& com.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor ce bine ca am mai auzit de voi . noroc cu lilach ca mentine subiectul.eu mi-am mascat plozii in felul urmator: cel mare-politist(ca altfel nu se poate),fata-zina cea buna,iar pe cel mic l-am facut anul asta fetita .au fost toti fericiti. acum facem"oznei aman" .Ce mai face sapir? stie cineva nr. ei de telefon?Lilach da-mi te rog nr.tau.acum e o vreme nemaipomenita,ce-ar fi sa ne intilnim?sapir daca faci brit venim si noi.poate atunci ne intilnim sigur.va pup
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...