Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Durere,ura......dragoste?


Recommended Posts

aron draga, eu nu am copii, dar am in jurul meu destule cunostinte cu copii, si in plus ma pot raporta la ceea ce a fost intre parintii mei, care desi nu s-au despartit au avut multe neintelegeri pe care noi copiii nu le-am stiut niciodata. daca fosta ta sotie este un om rational, explica-i ca voi doi ati divortat, pentru ca pana la urma casatoria este o conventie facuta de oameni, dar ca tu esti tatal micutului este un fapt care nu se poate dezlega, deznoda, renega, si ca daca isi iubeste fiul sa faceti de comun acord un program de vizita, in care sa-l iei sa petreceti timp impreuna. Nu-l mai invenina pe copil cu astfel de lucruri, sarmanul deja a suferit cand ati divortat voi, si se va simti respins, nedorit. Daca nu va intelegeti de vorba buna, si daca prin divort s-a convenit dreptul tau la vizita, poti contacta un avocat, ca macar legal nu-ti poate refuza acest drept, foarte bine spus DREPTUL TAU SA-TI VEZI COPILUL! sau du-te la protectia copilului, ei ar trebui sa apere drepturile copilului! macar sa te invete unde sa te duci sa te adresezi, judecata e prea costisitoare si poate reusesti sa o eviti. Oricum cand va mai creste copilul va afla ce si cum, chiar daca mama ii va ascunde adevarul si poate va spune si lucruri neadevarate despre tine si va judeca. Intre timp nu te lasa batut, lupta, altfel ai pierdut fara sa incerci. Un alt tatic, cu tot norocul de a avea mama lui un sot excelent, nu poate inlocui dragostea celui care l-a zamislit si l-a dorit. Daca nu-l iubeai era alta poveste. Gandeste-te bine! Iar cu bebe poarta-te frumos, fara sa-i dai semne de suparare, altfel va avea probleme emotionale toata viata. Deci scoate "sabia" si du-te sa lupti pentru copilasul tau. Sa fie sanatos, frumos si norocos! Sperantza nu moare
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns
  • 3 weeks later...
aron... mi s-a parut atat de ciudata povestea ta...una asemanatoare am si eu..sotul meu a decis sa divorteze de mine...si s-a cuplat cu o 'prietena' comuna...eram atat de suparata si l-am shantajat cu copilul si i-am fcaut si eu figuri multe .,..eram prea ranita si nu suportam ca 'prietena' sa fie mama vitrega puiutului meu... apoi..m-am uitat la bebele meu (are 1 an) si am vazut cu cata bucurie ishi priveste tatal...deshi eu eram atat de suparata pe el..dani tot il iubea,..si mi-am dat seama ca nu am dreptul sa imi bat joc de bb-le meu doar ca sa ma razbun...a fost greu dar acum il dau pe dani tatalui lui si cate o zi sa-l ia acolo unde locuieste cu 'prietena' e greu dar e mai bine pt dani ( sa aibe 4 parinti e mai bine decat sa aiba numai unul plin de ura. poate sotia ta ishi va da si ea seama ca nu e bine sa se foloseasca de copil si te va lasa sa-l vezi..cred ca mai are nevoie de timp numai bine valeria http://community.webshots.com/user/kjmami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Aron.... In primul rand .. sangele apa nu se face ... indiferent de ce relatie este intre tine si fosta ta sotie tu nu poti si nu trebuie sa iti parasesti copilul... Il iubesti si iti pasa. Hai sa ti povestesc ceva (incerc sa fiu scurta) . Un prieten de-al meu are parintii despartiti ... Mama lui s-a recasatorit cu un om extraordinar. Pana cand prietenul meu a ajuns la facultata tatal biologic a disparut din viata lui.Cand a reaparut a zis .. EU sunt tatal tau.. sti ce a raspuns prietenul meu?? Tatal meu este Dl X si este laservici acum... tie nu ti a pasat de mine atatia ani ... NU ESTI TATAL MEU ..... TI-AR PLACEA CA BAIETELUL TAU SA TI ZICA ASA CEVA ??? nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu alta poveste... Am o prietena divortata de sot (prietena mea a suferit enorm in urma divortului ... nu era MIREASA de profesie)... au un baiat de 8 ani. Tatal il ia la fiecare sf de W/E la el. Desi ar vrea parintii impreauna BAIATUL STIE CA ARE TATA!!!!!. Prietena mea a venit din CANADA special ca baiatul sa si cunoasca bunicii din partea tatalui .... COPILUL STIE CINE ESTE .... Prietena mea a cunoscut acum pe cineva (e f stresata ca acel cineva sa-i iuvbeasca si copilul nu numai pe ea), baiatul s-a atasat si de respectivul (il palce) DAR PE TATAL LUI IL ADORA (indiferent de ce a fost intre parinti) Ce alegi?? eu zic sa discutati (tu si MIREASA) si sa nu distrugeti copilasul acesta... Daca vrei sa-i scriem toata (poate asa intelege) o facem!!!!!! daca nu intelege nici asa ... lupta legal!!! Si CONVENITI CA NICI UNUL DINTRE VOI SA NU IL VORBEASCA DE RAU PE CELALAT DE FATA CU COPILUL... EL VA IUBESTE PE AMANDOI ... NU II DISTYRUGETI SUFLETUL SI INCREDEREA IN LUME!!!! ag
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt deacord cu Adi ,sa discuti cu Mireasa sa lamuriti lucrurile,copilul nu trebuie sa sufere,nu-l amestecati in treburile voastre si nu-l folositi ca o razbunare.Si eu am divortat ,dar l-am lasat sa-si vada cop@ilul intodeanuna,acum este mare si ea sincura decide daca mai vrea sau nu sa-si vada tatal.Incearca sa discuti totusi cu ea..daca nu se poate ..atunci incearca legal.M-ai facut sa plang[q] Angi[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...