Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum vi se pare viata in Japonia?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Va salut din nou dragele mele si multumesc voua ca se pare daca nu ma insel ca sunt cam singurul ptr moment ce reprezint partea masculina aflata aici.... Da Eli parca te numesti intradevar aici sunt foarte multi straini in special ce provin din tarile latino-americane si au statutul de nikei sau sensei adica adoua si a 3 generatie de japonezi dupa tata mama bunic s.a.m.d Acuma ce vreau eu de la voi ca simt ca sunteti fete cu spor la vorba si taclale sa facem pe yahoo messnger o camera in care sa ne gasim toti acolo cand putem asta depinzand de timpul si disponibilitatea fiecaruia dintre noi ca toti suntem ocupati cu una cu alta.Daca vreti si doriti va rog lasati fiecare un mic mesaj in care sa spuneti daca sunteti sau nu sunteti deacord dar asta sa nu insemne sa facem un fel de circ sau mascarada cum se poarta mai nou acuma pe chaturile de toate nuantele si culorile posibile sa fie ceva numai ptr noi de aici aflati atat de departe de meleagurile natale si de cei dragi. Nu stiu cum se face ca numai la 2 dimineata apuc sa ma uit sa vad ce se mai scrie aici deja am inceput sa citesc cu o deosebita placere tot ce se discuta aici is coool [cool]. In rest ce sa va mai spun chiar saptamana trecuta cand am venit pana in Tokyo am patit chestia cu trenul si la fel mam ridicat sa dau prioritate unei persoane din a 3 generatie si am ramas foarte surprins cand acel mosulica care luptase cred candva prin pacific [usa] ma ingnorat ne-luand in seama invitatia mea [:(!] Si am mai observat o chestie la japonezi sunt foarte rusinosi timizi de felul lor lucru care pe mine ma amuza la culme [bruta].Cam atat sa mai lasam si pe maine cateva litere fara viata ca sa fie scrise aici . Apropo daca luni e liber in toata japonia ar fi binevenit atunci ideea cu yahoo messnger ..[grup]. Si pupic la toate fetele care au ingerasi aici ca pana la urma toti pitici vostri poarta acolo in vene sange de roman [mamica]. Ps. Da foarte interesant web site-ul . Unu din popor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Japonel! Eu vreau sa iti pun o singura intrebare. Cum ti se par tie japonezele? Din punctul de vedere al unui barbat roman. Fa te rog si o comparatzire daca potzi cu romancele (am boala exemplelor[hot]) Prietenii mei din Ro de sex masculin mi-au pus de multe ori intrebarea asta dar nu le-am putut prezenta imaginea lor decat prin prisma mea(a unei femei[;)]). Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io is pe lista pentru yahoo ala de care vorbea japonelu!!! Mie tare imi place sa palavragesc si cum acum am mai mult timp liber, e o chestie faina sa va stresez pe voi cu vorbaria mea. Voi ce ziceti fetili? Va inscrietzi la un ciat au ba? Va pup pe toti ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga OtiliaLia,eu nu vorbeam de exceptii.Probabil mai sunt si japonezi mai simtiti din punctul nostru de vedere.Nu e nevoie sa faci ceea ce fac ei,sa nu crezi ca o sa ma apuc sa sorb ciorba din farfurie si sa ma descalt la masa in restaurant sau altceva pentru ca traiesc in Japonia si asa fac ei.Cred ca m-ai inteles grasit. Japonelule e buna ideea cu chatul.Numai sa ne potrivim la timp. Aliada
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani! Buna japonicilor[asia],ma bucur ca s-a mai deschis un subiect despre Japonia pt ca imi faceam probleme ca a-ti cam disparut[:D] Japonia imi este tare draga inca din prima clipa cand am pus piciorul pe acest taram[asta chiar daca atunci cand am incercat sa trag aer in piept aveam impresia ca nu respir[:D]din cauza umiditatii] In rest sunt indragostita de aceasta tara frumosa desi inca mai oftez cateodata dupa dulcele targ al Iesilor[:D]Sunt innebunita dupa mancarea japoneza pe care acum reusesc sa o mai si gatesc iar modul lor de viata chiar daca uneori este cam prea programat il indragesc pentru ca putini sunt cei care muncesc cu atata patima....cred ca poate fi numita si dependenta serviciului pe care trebuie sa recunosc ca poate doar japoneii si nemtii o au[sper sa nu gresesc] In rest ma bucur ca pot asculta Europa Fm astfel incat sunt la curent cu stirile de acasa! Nu mai stiu exact care spunea ca in feb merge acasa ......vreau sa mentionez ca si eu merg tot in feb si poate ne intalnim prin tara ar fi cool! In rest va pup pe toate si multa sanatate si fericire in noul an![pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...