Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum vi se pare viata in Japonia?


Recommended Posts

Uitasem sa mentionez ca sunt innebunita dupa onsen si ofuro .Pot spune ca imi place mult ofuro-ul sau mai bine spus baia japoneza care ma relaxeaza enorm dupa o zi tensionata........sincer nu cred ca am vazut persoane mai curate decat jap avand in vedere ca inainte de a intra in bazinul cu apa se freaca pe corp cu tot felul de prosoape care mai de care mai aspre si nu de putine ori isi fac akasuri. Akasuri este un fel de masaj al corpului cu un prosop de rafie care uneori la alegere se include si multe tratamente cosmetice pt fata ,picioare ,spate...etc......sper sa-mi iau si eu camera sa ne vedem pe chat cu totii[eli draga tot nu mi-am luat camera desi ti-am promis dar cu fratanii mei care imi ocupa tot timpul.......dar am sa-mi aiu ca sa te vad][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu ar fi bine sa facem o camera pe un chat si sa ii scriem numele aici pe forum si cine e pe net, daca vrea, sa intre acolo pe chat si poate ne adunam mai multi, macar uneori! Eu am incercat sa fac pe Yahoo Chat dar nu am reusit, nu o gasesc camera cand vreau sa intru. Poate face altcineva? O zi placuta! [pup] [:)] Eli
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[asia]La multi ani fetelor!!Iata ca ne regasim [flo]credeam ca ati disparut. Ma bucur ca suntem din ce in ce mai multe si iata chiar si un Japonel[hia]Ca sa raspund intrebarilor ...eu una m-am acomodat deocamdata aici,mai greu este cand ma duc acasa in Ro ,si sunt primita cu dragoste de catre ai mei parintisi apoi vin aici si ma lovesc de o raceala...de sincer m-a luat chiar si gripa .[:)]si mie-mi plac onsenurile,chiar ma relaxeaza vreau sa spun ..mai ales sauna ,masajul,baia...eu una sunt incantata.Vreau sa spun ca m-am acomodat si cu mancarea de aici [papica]si-mi place ,acasa am facuc niste teste ,analize,iar colesterolul meu a scazut de cand mananc peste ,legume ,fructe cat de multesi ca sa ma laud si eu chiar am slabit 16kg-17kgintr-un an...da fara regim drastic ,acum am 57-58 kg depinde de starea sufleteasa in care ma aflu ,uneori mananc mult si sunt pofticioasa ,mai ales la sushi,dar reusesc sa-mi revin .Mie nu mi-a fost usor sa ma adaptez acestui stil de viata,sunt o fire mai nervoasa si ma consum foarte mult ,dar iata ca m-am obisnuit si am invatat sa vb. Jap. putin,cu toate ca am facut si o scoala de stat nu prea am reusit sa intretin o conversatie cursiva ,fara greseli gramaticale[:I]Sincera sa fiu nici nu mi-am dat prea mare osteneala ...(mentionez ca sotul meu nu are cunostinte de limba engleza..dar ne descurcam )Astazi chiar il sarbatoresc (zi de nastere)si am pregatit o surpriza pt . el,[olala[cina2][dual]]Asadar va pupicesc[dual]si ma bucur ca suntem totusi destul de multicele [cheers][asia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor (cele care stati in Tokyo), ati observat ca pe-aici sunt o gramada de ciori [;)] ? Sau am innebunit eu? In fiecare dimineata pe la 5:00-6:00 imi dau desteptarea. Incep sa croncane si ma enerveaza! L-am intrebat si pe sotzul meu care-i treaba cu ciorile astea si mi-a spus ca intr-adevar numarul ciorilor a crescut foarte mult in ultimul timp, acestea devenind o problema pentru Tokyo. Chiar anul trecut primarul a luat initiativa, capturand (si omorand) peste 2000 de ciori [:0]! Nu stiu de ce mi-a venit in gand subiectul asta cu ciorile. [:D] Intr-un fel ma amuza cand ma gandesc ca marele oras Tokyo se confrunta cu o astfel de problema...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]Io am impresia ca ciorile or sa devina in scurt timp ceva gen cainii nostrii maidanezi![:D]Bine macar ca nu exista riscu` de-a te musca si bine ca nu turbeaza .hihihihihihiii Serios, si la noi is o gramada de ciori, da cineva zicea odata ca-s protejate in japonia. Cum ramane mey cu ciatu ala? Se mai face sau ba? [dual]la toti ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa nu gresesc dar problema ciorilor era si in Ro ,mai precis in orasul meu natal Iasi ,cand uneori iarna in linistea orasului se auzeau sunetele armei care le lua suflarea bietelor pasari[desi trebuie sa recunosc ca sunt destul de galagioase] ....poate s-au inspaimantat si ele si au aflat ca Japonia o fi o tara mai pasnica dar din cate observ s-au cam inselat saracele[8D] In copilarie imi placea sa le vad zburand dezordonat ....asa stiam ca fac a ninsoare dupa spusele bunicii mele.Stiam ca sunt vestitoarele zapezii care imi pricinuia o nespusa bucurie mai ales ca puteam merge la sanius. Acum nu stiu daca m-o fi mintit bunica, dar parca sa le vezi gramada prin copaci croncanind ingrozitor nu sunt tocmai o priveliste care iti incanta privirea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...