Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum vi se pare viata in Japonia?


Recommended Posts

Mey fetili,aruncati si aci la Shizuoka ceva zapada[q] A nins acum citeva zile insa nimic nu s-a asezat.Ce suparata sunt ca voi aveti zapada,si eu nu .Na asa sa va arat supararea[zz]. Otilia pune de la munte o cutie frigorifica plina cu zapada sa ma bucur si eu. Si aici e tare frig(azi a fost mai bine)dar inca nu am racit.Macar atat lucru bun. Bun venit Sorina -Alexa ,sedere placuta printre noi. Sanatate maxima si cit mai putine vinatai. [pup] Nicole&Amira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns
He he he nu-i singurul Matei ce gusta sezonul. Sunt si eu pe lista. De citit am la mine mereu, geanta e plina de materiale care-si asteapta lectura. Curaj am, ca nu sunt la prima experienta. Mai rau e ca nu "pot striga dupa ajutor" in caz de ceva, ca am ramas singura de capul meu acasa pe termen inca necunoscut. Lia-S
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca vremea e nasoala peste tot in Japonia. Si aici se circula cu mare bagare de seama si ce e curios ca mai toata lumea a optat pt masini mari. S-a umplut orasul de jeepuri. Aha! Am descoperit si patura electrica ! Mare OM a fost acela care a inventat-o[:D]! Si am descoperit si placerea sublima de a-mi trage nasul in stil japonez. Mey fetelor sa stiti ca si asta e o arta[:D] Pana acum vad ca nu am facut febra (primul pas spre o gripa zdravana), dar nici nu mai am mult. Sorina Alexa bine ai venit! Era pe undeva un subiect cu locatzia fiecareia. Prin Saitama sunt sigura ca mai sunt o gramada de romani. Lia ai grija maine ce faci prin munti ca nu e de gluma. Prin geanta nu ar fi rau sa ai si o sticlutza cu 100g de palinca. Asa, just in case , cu scop medicinal[cool] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc muuuuuuuuul de tot ca m-ati primit aici! Iata ca m-am facut mai bine,dupa ce-am turnat medicamente in mine[xx(] Din pacate la mine in oras n-a nins absolut deloc,si eu tare m-as mai bate cu zapada![:p] Dar asta este! Acum sunt singurica,ca sotul meu doarme...de.maine se trezeste devreme! Lucreaza la un bike-shop...limba japoneza nu prea a invatat-o ,cu toate ca lucreza numai nu japonezi,dar asa cat de cat stie! Pe curand! Va pup![dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorina-Alexa bun venit printre noi si sedere placuta.Mey fetili pai de asa putina zapada va plingeti?veni voi la noi in Hokkaido sa vedeti zapada de 1.75 m [fuga]de au ramas astia de la magazine fara marfa.A fost aici o ninsoare si un viscol de iti ingeta si limba in gura daca vorbeai.Bine macar ca unde locuiesc mai mult de -20grade nu depaseste caci daca eram unde ajunge si la -40 cred ca muream de frig eu fiind friguroasa de felul meu[bang]Gripa e ca la ea acasa mai mereu sint racita[medic] cami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sorina dar e faina treaba ca suntetzi in familie[cool]Nu stiu de ce am impresia ca mai sunt fete de pe forum care stau prin Saitama. Mi s-a fixat mie informatzia asta intr-un coltz al creierului[mariaj]. Eu stau pe langa Oita si pe aici abia de vezi vre-un picior de strain. Stai sa iti caut subiectul cu locatiile! Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor.
Mey nici la mine nu a nins deloc ,insa sincera sa fiu kiar ma bucur cand vad ca afaraa e soare kiar daca e mai racoare.Iar de racit,se pare ca am scapat pana acum,si asta este iar un lucru bun,sper sa scap inca vreo 3 luni pana nasc si eu pe fetitza ,iar apoi pot racii linistita si totusi nici atunci.
Sorina-Alexa ceva imi spune ca noi am mai vorbit.[;)] cunosti ceva cu ASAHI ,BOMBA SI MADA??Unde anume in Saitama stai? Eryka [gravi] & sufletzelul de fetitza din burtica --->23 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...