Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PENTRU FETELE CARE NU PREA AU GRETURI IN SARCINA .


anne-marry

Recommended Posts

eu sunt gravidutza in 8 saptamani....joi intram in a 9a saptamana si, ma mir ca nu prea am greturi. adica am,dar cam rar,, pe la 3-4 zile ma apuca niscai greturi mai puternice dar daca stau linistita im trec dupa ceva timp. in rest,am doar asa....ocazional, la un anumit moment al zilei. in rest...sanii sunt ffff tari, fff durerosi si "ridicati" (umflati adica) si as manca non=stop, din 2 in 2 ore, as dormi mereeeeeeeeeeu si merg f f f f fdes la toaleta...si noaptea. cam astea sun toate simptomele mele. bine, am si niscai teste care au aratat pozitiv si daca sunt in 8 saptamnai, va dati seama ca nesuferitii aceaia de rusi au "intarziat" de ceva vreme. inca nua m fost la echo dar pplanuiesc sa mergem in jurul datei de 5-6 ianuarie. ceea ce vreau eu sa stiu, este dca mai sunt fete pe aici care nu au greturi asa mari....mama si soacra mea la fel mi-au spus ca ele nu au avut. voi ce ziceti? este totul ok? pupici dulci... anne-marry [gravi] si...albumul meu cu poze: http://poze.acasa.ro/poze/album?id=1513 NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Anne -mary sa fie intr-un ceas bun[bis]. Eu nu am vomat decat o singura data toata sarcina, si asta pe la 18 saptamani, dar a fost alta cauza(de la gastrita).Nu te speria daca nu iti e prea rau..e mai bine spun eu[:D].Aveam si eu usoare senzatii de voma dar trecea cu putin ceai sau biscuiti sarati.Si eu imi imaginam sarcina cu greturi teribile si alte lucruri, dar uite ca mi-a fost mai bine asa. Stai linistita si ai grija de burtica[flo] 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anne-Marry, eu cred ca nu e nici-o problema ca nu prea ai greturi. De fapt se spune ca prezenta lor este un semn bun insa nu cred ca lipsa lor inseamna ceva rau. Depinde de organism. Eu intru in saptamana 28 si pot sa-ti spun ca totalul zilelor in care am simtit ceva greata a fost de 3 sau 4. Spre seara, foarte putin se intampla sa am ceea ce eu numeam greata si beam cate un pahar mare de apa cu zeama de lamaie. Dupa "tratamentul" acela greata disparea complet. Mai degraba m-au torturat mirosurile care se accentuasera foarte tare si aveam repulsie fata de unele alimente. De exemplu, nu puteam sa mananc sos de tomate (la spaghetti de exemplu) si dulciuri. In concluzie eu zic sa stai linistita, sa mananci cand ti-e foame si sa dormi cand ti-e somn si totul va fi bine. Sanatate multa si sarcina usoara![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am avut greturi absolut deloc! Nici pofte...nici macar nu am urinat asa de des in primul trimestru...imi amintesc perfect asta; ca am fost in concediu in Italia cu masina si am oprit de mai multe ori, dar la "cererea" unui prieten care nu se mai putea tine...ca eu n-am avut absolut nimic. Nici cu mancatul pana in luna a 3a nu am avut probleme, dupa acest interval am inceput sa halesc mai mult. Asa ca...zi mersi! si sarcina usoara![flo] Adina+BB31W
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In primul rind FELICITARI!!! Sa fie intr-un ceas bun! Cit despre greturi,nu sint obligatorii!!! Cu atit mai bine daca nu vomiti si nu ametesti toata ziua!!! Trebuie sa fii fericita ca nu traiesti acest cosmar! Nici eu nu am avut NICIODATA greturi,nu am vomat niciodata si nu am ametit niciodata...E adevarat,ca uneori ma simteam ciudat si ma intrebam de ce eu nu am greturi,ca si tine,dar sigur a fost mult mai placut fara toate aceste senzatii... La mine in sat se zice ca daca nu ai semne de genul acesta...faci baiat!!! NU E O REGULA,INSA!!! La Multi Ani!!! Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu prea am greturi,rar ma apuca,da nu le bag in seama [:D].Problema e ca ma doare capul mai toata ziua si sint ametita,o fi de la tensiune,ca o am mai mica decit normalul,dar stiu ca la gravide creste nitel,asa ca nu stiu de la ce e,e normal oare? ca la prima sarcina n-am avut nimic...In rest mi-e foame si somn toata ziua,si cu un nazdravan ca Bogdanelu n-am io timp sa dorm dupa pofta inimii,dar deocamdata e ok.De urinat des,ce sa mai zic,ma scol si noaptea de vreo 2 ori [bang] Cam atit pina acum cu simptomele,vad ca e o sarcina destul de normala,spre norocul meu,da nu se stie cum va evolua...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...