Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PENTRU FETELE CARE NU PREA AU GRETURI IN SARCINA .


anne-marry

Recommended Posts

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns
anne-marry....asa cum spun si fetele, bucura-te de faptul ca nu ai greturi si nu-ti mai fa griji degeaba....ai oricum alte simptome, eu nici pe alea nu le am (-: eu sunt in saptamana a 9-a si n-am nici greturi, nici macar senzatie de greturi nu am....nu merg des la baie..nu mananc prea mult si nu am pofte....singurul "indiciu" sunt sanii; s-au mai marit si uneori simt un pic de tensiune in ei, dar destul de putin... la inceputul sarcinii vorbeam cu mama si-mi zicea ca daca seman cu ea atunci o sa fie rau de tot cu greturile dar daca o sa fiu ca bunica, atunci nici n-o sa simt ca sunt insarcinata.... deci vezi si tu ca nu e o regula... Irina 9 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut greturi groaznice in primele 3-4 luni. veneam acasa de la servici si primul drum era sa vomit la baie. a fost groaznic, si noaptea in pat mi-era greata!! e o chestiune de hormoni. si intr-adevar, se zice ca daca nu ai greturi, faci baiat. eu am fata:) eu zic sa iti faci ecografia si daca totul e ok, atunci bucura-te , esti o fericita!!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari si sarcina usoara in continuare! Mie mi-a fost greata cu doua zile inainte sa nasc, din cauza ca mincasem (printre altele) dulceata de nuci, de trandafiri si gogonele murate. In restul sarcinii am mincat normal, doar ca in cantitati uriase :) Ma sculam si noaptea de foame! Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak http://home911.servebeer.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Anne-Mary, felicitari si sarcina usoara, un copil sanatos si cuminte. Subscriu la tot ce au sris "antevorbitoarele" mele. Sint insarcinata in 33 de saptamini si, slava Domnului, n-am avut nici o problema de genul greturilor si ametelilor. Cu un an in urma am mai fost insarcinata (din nefericire am pierdut sarcina) si atunci taaare rau mi-a mai fost! Asa ca fii bucuroasa ca te simti bine! Din trimestrul 2 o sa fie si mai minunat, o sa vezi! Pupi, Elena si puiu mic, 33 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Eu la prima sarcina asteptam cu nerabdare vreun semn de greatza. Si sa nu pot manca ca sa slabesc un pik, cum scrie la carte. Dar n-am avut nici pe naiba. Mancam intr-o veselie si n-aveam pik de greatza. De asta am luat rapid in greutate in primele 3-4 luni, pe urma mai putzin si la sfarsit de lok. Am ajuns la final la +14 kile. La a doua sarcina (8 luni mai tarziu de la prima nastere) am avut gretzuri pana-n luna a 5-a. Dar tot mancam si iar am luat greutate rapid in primele luni. In final tot la + 14 am ajuns. Si cu gretzuri, si fara. Sarcina usoara si bebe sanatos! Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari![bis] De ce-ti trebuie greturi neaparat? Esti o fericita ca poti manca si ca nu trebuie sa mirosi toaleta in fiecare zi de cateva ori.Eu am avut niste greturi pana in a 10 saptamana apoi s-au rarit.Acum nu prea mai am deloc, doar cand se rascoala tzamburel ca nu-i place ceva( de obicei la spaghete face nazuri). Sa tot ai o sarcina fara greturi! Asa ca burtica usoara si bucura-te de bbeu! ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...