Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PENTRU FETELE CARE NU PREA AU GRETURI IN SARCINA .


anne-marry

Recommended Posts

scumpele mamii nu ma plang ca nu am greturi, dar uneori parca nici nu stiu ca sunt gravidutza si mi se pare cam....aiurea. adica la un moment dat, am cam speriasem si ma gandeam la alte prostii. dar , citind acum ceea ce ati scris si am ami intrabt si eu din "rubedeniile" [:D] mele....am aflat ca nici ele nu au avut nici un soi de greturi (mama doar la sora mea, a stat in spital de ce greturi avea dar cu mine...nik) si deci.....am observat ca desi suntem in 8 saptamani nu ma mai incap blugii la ulyimul nasture. am strans eu de el si pana la urma m-ar fi incaput dar am zis caeste mai bine sa il las desfacut. astazi am umblat toata ziulica prin oras dupa diverse cumparaturi si la glomeratia care este........numai o placere nu este. atat de rau am abosit ca incepusem sa simt ca o tensiune in burtica si spate si cand am stat putin in pat imediat m-am linistit. acum doar ma doare capul...tot de la oboseala. va multumesc la toate fetele pentru raspunsuri si va pupici dulci. sarbatori fericite in continuare! pupici dulci... anne-marry [gravi] si...albumul meu cu poze: http://poze.acasa.ro/poze/album?id=1513 NICIODATA SA NU SPUI NICIODATA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns
In primul rand, FELICITARI! Sa fie intr-un ceas bun! Suntem cam de aceeasi "varsta" si au cam inceput sa-mi treaca greaturile. Nu erau foarte pronuntate, cam la 3-4 zile. Acum au fost inlocuite de FOAME.... si SOMN.... Mi-e frica sa nu ajung de 1 tona, si incerc sa ma abtin din cand in cand... SARBATORI FERICITE! Si un An Nou cu multe bucurii si impliniri![cheers] Alice [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari si din partea mea! [bis] Nici eu n-am avut deloc greturi, am vomitat doar de doua ori, dar in ultimul trimestru de sarcina si pentru ca am mancat ceva ce nu mi-a priit. Oricum, singurul lucru pe care-l stiam despre sarcina in momentul in care am ramas insarcinata era ca o sa am greturi si...nimic. Bucura-te ca ai scapat, am o colega de serviciu care a avut greturi cumplite, chiar si dupa apa sau iaurt, asa ca... In schimb somn imi era si mie de nu mai puteam, adormeam si pe la 8-9 seara, dar numai in prima perioada. De asemenea am urinat des si ziua si noaptea. [:D] [pegeam] Claudia si [copil] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am avut nici o singura stare de greata sau de ameteala toata sarcina. Stai linistita. Poate iti pare aiurea dar nici mie nu mi-a venit sa cred. Un singur lucru a fost clar nu am mai suportat fumul de tigara si asta pana dupa ce am nascut. Un copil frumos si sanatos iti doresc. Ioana si [copil] Stefan Dimitri http://babycenter.shutterfly.com/osi.jsp?i=67b0de21b32aaebf6598
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...