Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum sa trimit bani din Germania in Romania?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Gabriela, Si eu am pus aceeasi intrebare acum vreo luna, uite aici link-ul: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=17714 Eu, pana la urma, am trimis tot prin posta cu sistemul de care spuneam "scrisoare recomandata cu valoare", pentru ca cel mai apropiat birou al atlassib-ului era pentru mine la Stuttgart si trebuia sa merg pana acolo si m-ar fi costat mult mai mult, drumul+ trimisul. Se pare ca cea mai buna si rapida varianta este cea cu contul in banca. Elena&Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hopsieu] Eu nu sunt in Germania, dar banuiesc ca oriunde in lume exista sistemul MoneyGram sau WesternUnion. Eu personal, asa trimit. Mi se pare cel mai simplu si rapid. Trimiti banii si poate sa ii ridice pe loc. Comisionul este poate putin mai mare, dar merita. Toate cele bune. Saphir[gravi]31 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu asi vrea sa trimit bani in Ro,dar doar prin intermediul unei banci,adica din cont in cont! Poate sa-mi recomande cineva o banca din D,care are filiala si in Ro! Eu am cont la Sparda Bank !? Multumesc frumos! Corina & Darian http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=alba
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai Alba draga, asta nu e nici o problema, poti trimite bani de la orice banca din Germania intr-un cont din Romania, important e doar sa faci rost de datele bancii din Romania in special de un cod special (mi se pare ca se numeste "swift code" dar nu sint prea sigura), intreaba cel mai bine la banca. kika
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...