Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ce voi fi cind voi fi mare? Meseria de vis


Recommended Posts

Intrebare pentru toti cei ce se simt "realizati din punct de vedere profesional". Cum v-ati hotarit sa va alegeti meseria? Si ceea ce faceti acum este ceea ce ati fi vrut sa faceti in visele voastre din copilarie? Este ceva ce ma preocupa de citva timp.Satisfactia profesionala. A venit pentru voi intr-un fel de luminare, a venit treptat, ati invatat sa va iubiti meseria in timp? Acum citeva zile ma intreaba fata "mami, ce vrei sa te faci cind te faci mare?"... M-a facut sa ma gindesc la faptul ca in ochii ei eu mai aveam potentialul sa imi redescopar si sa imi realizez visele...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Alyssa, de cand ma stiu mi-am dorit sa devin medic si m-am pregatit temeinic pentru asta timp de aproape 5 ani. Cu foarte putin timp inainte de examen am auzit de o noua facultate si anume cea de psihologie. Nu as putea spune ce m-a atras atunci catre asta dar mi-am schimbat orientarea si uite asa am facut Psihologie. Am lucrat un an in invatamantul special (cpii cu usor handicap de intelect) si mi-a placut extraordinar de mult. Din pacate nu am putut rezista financiar cu acel salariu. Asa ca de aproape 7 ani lucrez in Resurse Umane. Nu stiu dacaeste chiar visul vietii mele dar imi place destul de mult ceea ce fac ca sa fac cu pasiune. Insa ceea ce mi-as dori si probabil mi-ar oferi mari satisfactii profesionale ar fi sa lucrez cu copiii. Specializarea mea este in psihologia copilului, copiii imi plac la nebunie, asa ca ... Mama Raluca, baiat Alex si bebita mica Ioana http://community.webshots.com/user/craluca100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...