Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Simptome dupa o cezariana


danat

Recommended Posts

Si eu am fost f norocoasa, nu m-a durut deloc operatia, am putut dormi pe burta imediat dupa ce m-am intors de la maternitate sunt mai slaba ca inainte de sarcina si nu am burta deloc (si asta de la 5-6 luni), in schimb, ma trezesc cam des cu mana pe operatie, am vagi senzatii de mancarime si pe firul operatiei nu simt mare lucru. Eu am masurat-o, are 10 cm(la aproape 1 an de la nastere) si este fff subtire.Oare pe unde o fi iesit copilul meu?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by alinkav
Fetelor cand voi scapa de lohiile?Nu le mai suport!Am nascut acum 7 saptamani.Controlul de 6 saptamani cum decurge dupa o cezariana?Ce verifica?[hopsieu] Sa merg atunci cand voi termina cu lohiile sau mai inainte? Va rog sa-mi raspundeti si mie!!!!!!please alina si bb Alex(7 saptamani)
La control trebuie sa te duci dupa ce termini cu lohiile, bineinteles! Eu le-am terminat fix la 6 saptamani, dar este normal si sa intarzie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la umflaturile intarite din jurul operatiei cezariene, am si eu asemenea probleme la a 2 a cezariana. Ma ung de 2 ori pe zi cu Lasonil (este pe baza de heparinoid) si cu Hepatrombin (cu heparina). Cel putin Lasonilul a avut efect uimitor, umflaturile s-au retras foarte bine, cu exceptia uneia singure, situata in abdomenul superior care ramane inca ferma si putin dureroasa. Sper sa scap si de asta. M-am uns si la nodulul capatat de la injectiile facute fara simt de raspundere. In concluzie, la a doua cezariana a fost mai greu de recuperat ca forma fizica, parca au fost tot felul de probleme (nu foarte grave pana la urma), dar sunt optimista. Sanatate maxima. Vilma, Anca si Tudor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...