Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dureri...


saphir

Recommended Posts

Dragele mele mamici sau burtici, Eu sunt o viitoare mamica, sunt la prima sarcina si mai nou am o mica problema. Sunt [gravi]in saptamana 33 si de 2 zile, ma doare in zona buricului. Am fost la medic saptamana trecuta, dar nu aveam nimic, asha ca nu am intrebat, iar urmatoarea programare este pe 13, iar eu nu am rabdare pana atunci. Durerea nu stiu cum sa o descriu, dar este permanenta si parca pielea si-a schimbat putin culoarea (vinetie)in partea de sus a buricului.Ma intreb daca este normal sau sa consult imediat medicul. Adevarul e ca sunt nitel cam speriata si agitata din cauza asta[biz] Va pup si va multumesc [flo] Saphir[gravi]33 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Saphir, Si mie mi s-a intamplat sa am o usoara senzatie de durere in jurul buricului acum vreo luna. M-=am ingrijorat putin, dar dupa un timp senzatia a disparut fara sa fac nimic deosebit. Zilnic insa ma dau pe burtica cu ulei de masline, dupa dus, si insist cu o picatura de ulei chiar in jurul buricului. Si la mine s-a invinetit, iar acum este chiar maroniu. Nu ma mai doare deloc si pot sa-ti spun ca este chiar mai mult iesit in afara decat atunci cand ma durea. Nu cred ca trebuie sa te impacientezi, este normala iesirea buricului in afara in timpul sarcinii. Multa sanatate si o sarcina usoara in continuare. Adriana[gravi]in saptamana 35
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E absolut normal, nu te impacienta![:D] Si eu am patit la fel! Pielea s-a intins foarte tare si e normal sa simti o senzatie cam ciudata in zona buricului! Nu are legatura cu uterul sau cu bb...Stai calma! Da-te cu o crema grasa pe burta, sa ajuti pielea sa se intinda fara incidente prea mari... Te pupam! Multa sanatate si la multi ani! [pis]_Ella & [copil]Emma http://www.emmaandreea.3x.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...