Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Tratamentul antiinf. impiedica formarea sarcinii?


Luanna

Recommended Posts

Buna dragele mele! inainte de a trece la subiect, tin sa va spun ca sunt enorm de fericita(si mult mai informata)de cand v-am descoperit.Am insa o mare nelamurire, si sper sa ma "luminati" ca de 3 ore umblu pe forum, dar nu am gasit un raspuns ptr. mine.Urmez un tratament antiinflamator, cu polidin, diclofenac-injectabil, si CIPRINOL(antibiotic)...trat. recomandat ptr. o anormala ingrosare a endometrului, si semnificative sangerari la contact. Se admin. 10 zile pe luna din prima zi a menstrei, timp de 3 luni.Vreau sa stiu, daca am voie sa raman insarcinata pe parcursul tratamentului,daca este indicat.Va multumesc mult, sper din suflet sa ma ajutati, si scuzati-mi stangacia....este primul meu mesaj...Va pup...numai bine va doresc!LUANNA Corban Nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna si bine-ai venit printre noi![flo] N-am nici cea mai mica idee despre raspunsul la intrebarea ta,dar probabil o sa se gaseasca cineva sa-ti raspunda.[:)]Ce-am auzit e ca multe fete au ramas usor insarcinate dupa polidin... Succes si sanatate! [gravi]Irina,Vevica-mica & margicu'[;)] din burtica[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult Veve....!Sunt atat de fericita ca cineva...m-a auzit...adevarata vorba aceea antica si de demult....omul se trateaza intai cu vorba, apoi cu planta,apoi cu bisturiul...!!!!Trebuie sa fii o gravidutza tare scumpica...sa dea DUMNEZEU sa aduci pe lume un sufletel asa cum ti-l doresti, sanatos, frumos....si norocos!ciao Corban Nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de aceeasi parere cu amuleta, sa fii intai sigura ca esti puternica tu in primul rand, pt ca uterul tau sa creasca un bebe sanatos! Si eu am luat acum vreun an jumate Ciprinol pt o infectie urinara si stiu ca putine sunt antibioticele care ti-ar permite sa ramai si insarcinata in timpul administrarii lor. Si chiar daca ar fi fara contraindicatii, de ce sa ramai tocmai in timpul unui astfel de tratament? Tu sa te faci bine, bine, sa fie organismul curat de tot felul de astfel de porkarele cum sunt medicamentele, si pe urma sa va puneti pe treaba serioasa [xinpat] si sa aveti succes [copil]! danat http://community.webshots.com/user/danateu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult fetelor![pup]Intradevar...m-am calmat!Am sa astept sa treaca cele 3 luni de tratament, si apoi...[xinpat] :)M-am gandit ce-i drept ca nu ar fi tocmai propice mediul ptr. a primi un bebic mic, dar dorinta de a fi mamica...[:(]...oricum m-ati ajutat mult, si va multumesc. Corban Nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...