Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

intrebare despre ingrijirea pielii....


Elena

Recommended Posts

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Elena, Inceraca si asta: intr-o cutie de crema de galbenele sau oriece alta crema adauga 2 fiole de Vitamina A si doua fiole de vitamina E. Amestecale bine si unge bine calcaiele in fiecare seara, dupa dus. Dupa 2-3 saptamani o sa vezi o imbunatatire. Reteta acesta mi-a recomandat-o pedichiurista mea. Si a functionat de minune. Succes. Ellys
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am pielea uscata [bang]. Ca si Camelia, si eu, daca nu folosesc creme, imi apar rani (si eu am patit-o!) Eu procedez asa: la dus le dau cu piatra ponce, apoi folosesc o crema hidratanta (mie imi place Nivea [:)], dar cred ca merge orice crema hidratanta...e bine sa aiba vitamina E), ma incalt cu sosete subtiri de bumbac si uite asa dorm toata noaptea...si merge! [;)] [8**]Dragostea e intotdeauna gata sa ierte, sa aiba incredere, sa spere si...sa indure orice urmeaza.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din fericire eu nu am aceasta problema si nu-ti pot spune o crema. Elena daca intrebi la orice framacie ti se va recomanda o crema pentru ingrijirea picioarelor. Daca iti permiti, poti cumpera un aparat special in care se face o baie de ceara/parafina (=Wachsbad..) Aparatul arata cam asa (nu prea ma pricep la descrieri): [img]http://store1.yimg.com/I/flyyourflag_1775_192149373[/img] Este eficient pentru picioarele cu pielea uscata, pentru coate si chiar pentru maini. Dupa 15 minute intr-o "baie" fierbinte vei avea o piele minune. (parca is la reclame [:-)))] ) Cred ca mai multe amanunte ne pot da cosmeticienele de pe site.... La cabinete se face asa! In tara eu mergeam la cabinet sa-mi fac mainile fromoase... [;)] ~~Adela&Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Adela
Din fericire eu nu am aceasta problema si nu-ti pot spune o crema. Elena daca intrebi la orice framacie ti se va recomanda o crema pentru ingrijirea picioarelor. Daca iti permiti, poti cumpera un aparat special in care se face o baie de ceara/parafina (=Wachsbad..) Aparatul arata cam asa (nu prea ma pricep la descrieri): [img]http://store1.yimg.com/I/flyyourflag_1775_192149373[/img] Este eficient pentru picioarele cu pielea uscata, pentru coate si chiar pentru maini. Dupa 15 minute intr-o "baie" fierbinte vei avea o piele minune. (parca is la reclame [:-)))] ) Cred ca mai multe amanunte ne pot da cosmeticienele de pe site.... La cabinete se face asa! In tara eu mergeam la cabinet sa-mi fac mainile fromoase... [;)] ~~Adela&Julia
Adeluto, mama, chiar ca parca esti la reclama ![:)] Eu sper sa rezolv chestiunea cu metodele pe care mi le-au dat fetele aici, otet, crema speciala...ca de aparatu` matale nu stiu daca am eu bani, doar daca imi dau dragutzii de nemti bursa[:D] Pupici[pup], Elena&Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daaaa...Adela are dreptate! Impachetarile cu parafina hidrateaza foarte bine. Eu vazusem la cineva maini tare frumoase si apoi am aflat secretul: impachetari cu parafina! Stiu ca pt. fetele de afara e mai greu sa se tine de pedichiura si manichiura (servicii scumpe!) dar cele din Ro se pot duce cu incredere la un cabinet de manichiura-pedichiura care se respecta si sa ceara impachetari cu parafina.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma ung, dupa baie, cu ulei de masline in zonele uscate, ma incalt cu niste sosete "de sacrificiu" pana intra uleiul in calcaie (destul de greu) si... voila! Puteti incerca produsele Scholl pentru calcaie (Heel Softening Creme), sunt f. bune. In Romania se gasesc in majoritatea farmaciilor, in unele magazine de incaltaminte si in Shell. Si crema pt. calcaie de la Avon e bunicica!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Elena, eu am descoperit de curand o crema de la "Floritene" si e ex-ce-len-ta!!!!n-as inloci-o pt nimic in lume si ti-o recomand cu caldura.Eu , la fel ca si tine, am o piele extrem de uscata si nu-mi vine sa cred ce efect a avut crema asta! Initial am luat-o pt.burtica si sani, dar evident, m-am uns pe tot corpul, si e minunata! loredana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Dragele mele, Va multumesc inca o data la toate[pup] pentru raspunsurile voastre. Pana la urma am folosit tamponarea cu otet + o crema grasa, dupa care sosetele "de sacrificiu", cum m-ati sfatuit voi si iata-ma ca de vreo 10 zile am din nou o piele fiiiina, ca de bebelush!![olala] [asia][bis] Cu drag, Elena&Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iata inca un truc:seara,inainte de culcare,aplicati pe laba piciorului o crema grasa,in strat de 1cm-2,incaltati-va cu niste sosete de bumbac si dimineata veti avea niste picioruse finutze de mama-mama! Cameliaa eu am avut foaaarte multe produse de la Yves-Rocher,in special parfumuri,dupa caeva sunt innebunita de-a dreptul.Problema e ca reprezentanta din Cluj s-a desfiintat,nu am de unde sa cumpar si din cand in cand,ma mai uit pe site-ul oficial si inghit in sec [xx(] Stie cineva daca se poate face comanda din Romania??? Va rog mult,ca m-am saturat de produse gen Avon la care numai pretul e "bun"..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...