Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cafeaua noastra cea de toate zilele...


Recommended Posts

Cit de dependenti sinteti sau nu sinteti de cafea? Eu nu vorbesc cu nimeni,daca nu am baut dimineata o cafea! De multe ori,aproape mereu,ma trezesc foarte devreme,la 6-7 dimineata,pentru a bea in lineste o cafea,daca se trezesc piticii si am cafea,o am mereu in aer,incercind sa nu mi-o verse! Vin cu minutele si vrind sa atinga cana zic intr-una "frige-frige"!!! La o cafea afara nu-mi amintesc de cind nu am fost! I-mi place mult cappucino,cind ma duc la prieteni care au masina,e lucrul meu preferat,sa fac cappucino.Am lucrat intr-un magazin unde se servea si cafea si am invatat secretul cremei!!! Cind a-ti fost gravidute,sau cele care sinteti,a-ti baut,beti cafea? Eu pina la 5 cinci luni nu am gustat,desi dr nu mi-a interzis,a fost alegerea mea! Ma lasasem si de fumat si de baut...in general vroiam ca totul sa fie perfect pentru micuti! Apropo de fumat,sint inca nefumatoare! ASTEPT LAUDE PENTRU ASTA,DE MULTE ORI AM FOST TENTATA,DAR AM REZISTAT SI NU AM FUMAT!!! SPER SA NU MAI FUMEZ NICIODATA! Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis AN NOU FERICIT! [loveyou][RO] htpp://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+2&mid=188&cid=3737
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[bis][bis]Bravo si aplauze pentru reusita cu nefumatul, sper si eu sa reusesc candva performanta. O gura de cafea dimineata ma trezeste instantaneu, ma scol cu un bot pana in pamant dimineata si eu la fel nu vorbesc cu nimeni pana nu beau putina cafea daca fac cumva greseala sa beau dupa-amiaza nu mai dorm pana la 3-4 dimineata. Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu imi beau cafeaua inainte sa se trezeasca Vladut, asa ca beau din ea pana la pranz [:D] Nici eu nu am baut cafea pana prin luna a saptea, apoi am inceput sa beau fara cofeina. Nici pe perioada cat am alaptat nu am baut cafea. De fumat....nu fumez Mariana & Vladutz
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cafeaua...mdea, e delicioasa...[;)]si imi place foarte dulce cu smantana si prajiturele sau piscoturi, [cafea] nuami ca nu are nici un efect energizant asupra mea....adica daca beau o cafea inainte de culcare, nu am probleme cu somnul[:)], ci dimpotriva [nani], iar daca beau de dimineatza o cafea fiierbinte, asa cu biscuitzi, mai tare ma moleseste...[nani] [nani] [nani] [:)]Deci nu, nu sunt dependenta de cafea, insa o consum destul de frecvent sub forma de desert [cafea]. Ah, si FELICITARI!!pt ca nu fumezi!!parintii mei sunt fumatori, sora mea e fumatoare...eu insa nu am avut niciodata curiozitatea sa fumez.....ma rog, am experimentat odata cu bunicul cand aveam vreo 9 ani, si a fost o experientza cam...nasoala, ca si in ziua de azi nu ma tenteaza .Desi, daca stau si ma gandesc cu cati fumatori stau in casa, cred ca sunt si eu fumatoare pasiva :)))))))))))))))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai Theodora, felicitari pentru ca nu mai fumezi! Eu am fumat, acum multi ani in urma, si stiu ce greu e sa te lasi...Iar cine reuseste merita felicitat! Despre cafea, eu sunt bautoare. E si obisnuinta, dar am si tensiunea f. mica (8-9), si daca nu beau cafea ma doare capul ingrozitor. In timpul sarcinii am baut in primele 2 saptamani, cand nu stiam ca sunt [gravi], si am mai baut cam pe la sfarsit. Concluzia: sunt dependenta de cafea! Numai bine si sanatate! [bis] Laura, mama lui Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru ca te-ai putut lasa de fumat ! Eu am fumat putin in liceu (1/zi, dar nu in fiecare zi) si m-am lasat pentru ca nu am mai avut bani de tigari cu filtru [:D] Cafea beau, cam 1-2/an, cand merg in vizita si gazdele insista foarte tare, in rest nu. Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, si eu sunt fan[cafea]. beau 3 cafele pe zi.Nu tari,pentru ca incepe sa-mi bata inimioara repede-repedeeeeeeeeeeeeeeee. Imi fac cafe au lait,cu putin zahar...ca-s la dieta aku. In timpul sarcinii am baut o cafelutza mika pe zi. Cand raman fara cafea imi fac un ceai negru. pupici si pauze de cafea lungiiiiii si relaxante Samurai-lady si bb Ken ANUL 2004-anul maimutzei [img]http://www.webdeveloper.com/animations/bnifiles/monkey.gif[/img] http://community.webshots.com/user/samurailady http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brava pentru ne-cafea pana la 5 luni. Si eu la fel. In schimb acum am ajuns la performanta de 10 lingurite de ness pe zi (minim). Si as cam vrea sa ma las. Am inceput sa am probleme cu tenul, ce sa mai zic de calciul din oase... Oricum, cu superbebelusha noastra, care e zvarluga, imi pica ochii in gura non-stop. Pupici, Miki si bebe Claudia http://www.babiesonline.com/babies/p/pitzica/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

brrr, si eu mi-s mare cafengioaica: dimineatza pe nemancate 2 cafele, la birou cum ajung inca una, dupa masa de pranz cand m-apuca asaaaaaa, o molesheala de zile mari, inca una. Toate le beau cu lapte concentrat si cu indulcitor (sunt la dieta). Nu as putea sa-mi imaginez viata fara cafea si nu mi s-a intamplat niciodata sa nu-mi beau cafeaua. Doar cand eram insarcinata si mi-era rau de la mirosul de cafea. cu tzigarile, am fumat 12 ani cate un pachet pe zi, bineinteles, cand eram gravida tot asa, n-am putut sa fumez, asa ca am facut o pauza de vreo 9 luni, dar de 3,5 ani m-am lasat si sper sa nu ma mai apuc niciodata. Insa cand fumeaza cineva pe langa mine, ma gudur pe langa el(ea) ca un catzel si inspir avida fumul de tzigara. Si visez atat de des ca fumez!!! Nu stiu daca voi reushi cu adevarat vreodata sa fiu nefumatoare. Sper insa din toata inima! Un an nou fericit si sanatos tuturor! Lorelei & Family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...