Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cafeaua noastra cea de toate zilele...


Recommended Posts

N-as putea spune ca-s moarta daca nu beau cafea imediat cum ma trezesc!!! Dar nici bine-dispusa nu sunt! Oricum, cafea nu-mi lipseste, filtrul este plin toata ziua si chiar daca nu beau cafeaua pana la pranz, recuperez pe parcursul zilei. De multe ori, din cauza oboselii, beau cafea si la 7-8 seara, pentru a rezista pana mai tarziu, pentru a-mi termina toate treburile. Cestile mele cu cafea sunt pe frigider, pe comoda in dormitor, la calculator. Pe unde sunt, beau cafea. Sunt zile cand exagerez, dar pentru ca nu fumez, nu beau altceva... acesta-mi este singurul viciu!!! Ce ne-am face fara cafea? Nici nu vreau sa ma gandesc!!! Angi si gemenii
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cand va citesc mesajele imi aduc aminte de cafeaua mea de dimineata: neaparat fierbinte, cu putin lapte si neindulcita. Dar de cand sunt gravida nu i-am mai simtit gustul si nu mai beau. Nu pot sa zic ca mi-e dor de cafea dar cred ca mi-e dor de ritualul cafelei de dimineata. Ce frumos era sa-mi beau cafeaua nestingherita, in fata calculatorului sau citind un ziar, o carte. Ah, si mai aveam un obicei: cafea la ibric, niciodata de la filtru.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu as putea spune ca sunt dependenta de cafea; cat am fost insarcinata am baut cafea fara cofeina iar cat am alaptat nu am baut deloc. Fumez insa foarte mult si nu am reusit sa ma las, din contra, mi s-a parut ca am fumat si mai mult pe perioada sarcinii; insa am nevoie sa fie mereu ceva intr-o cana pe masa, cafea, ness, ceai, lapte, caci nu pot sa fumez pe "uscate". Insa mi-ar place sa ma las de fumat din foarte multe motive. Cred ca nu am vointa necesara adica mi-ar place, dar nu ma pot hotari: gata, de astazi nu mai fumez. Mama Raluca, baiat Alex si bebita mica Ioana http://community.webshots.com/user/craluca100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor de atat sunt si eu mandra: nu prea beau cafea! Cred ca e singurul meu viciu nepermanent![;)] Mi se mai intampla sa mai beau cate o cafea dar atunci cand ma imbie mama sau prietena mea. ( si asta se intampla numai in Ro) Mai mult ma incanta energizantele. Sunt in stare sa beau si 3 doze de Red Bull pe zi [alcool]Iar cand sunt in Japonia mai beau cate o gura din ceasca sotului meu( cere e mare cafengiu). Faza criminala e ca majoritatea japonezilor nu savureaza cafeaua asa cum o facem noi; ei sunt in stare sa o bea ca pe apa[:0] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desi am fost o mare "bautoare"de cafea inainte de sarcina, in timpul sarcinii nu am baut aproape nici o cescuta. Dar,... dormeam sau motaiam non stop... chiar si la birou! Dupa ce am nascut si nici nu am mai alaptat mi-a revenit pofta de cafea. Acum, pot spune ca sunt dependenta de cafea. Dimitrakis al meu este foarte activ in timpul zilei si nu doarme aproape deloc. A, cat despre fumat.... Meriti multe, multe FELICITARI !!!! BRAVO TIE !!!Eu, din pacate, nu am reusit sa ma las. Fumez, bineinteles, mai putin - eram fumatoare de 1 pachet pe zi -dar fumez!! Si-mi place si mi-e imposibil sa ma las. Ma dor gingiile de cate ori ma spal pe dinti zilnic. Dupa fiecare tigara fumata,inainte sa intru la bb, trebuie sa ma spal. Asa ca... inca odata bravo si... tine-o tot asa!!! Laura-mama lui Dimitrakis laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi place la nebunie sa savurez dimineata o ceasca de cafea, cu miere si cu un pic de lapte. Este intr-adevar una dintre placerile vietii. Desi insarcinata am baut cafea de prin luna a patra pt. ca tensiunea mea era f.f. mica. Asa ca dr. mi-a spus: bei cola sau cafea. Decat coca cola mai santoasa o ceasca de cafea. Asa ca in fiecare dimineata incep ziua cu cescuta aburinda. In plus este unul dintre momentele din zi cand pot sta cu sotul meu la taclale, inainte de plecarea la servici. Adriana[gravi]in saptamana 35
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca sunt printre putinele persoane ce nu beau cafea si nu fumeaza.Nu am incercat niciuna dintre ele pana acum, nicid e curiozitate nici altfel.Parintii mei se cafelesc de numa, sotul la fel.Stiu sa o fac..dar bleah...sa nu beau..eu dimineata beau cacao cu lapte[:D] de cand ma stiu[:D]. 'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.' Iubi, mamica cu burtica:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt dependenta de cafea! Beau 2-3 cafele pe zi. Am incercat sa mai reduc din cantitate, dar n-a mers! Imi place s-o beau amara, tare, de sa stea lingurita in ea si rece (fara pic de lapte si zahar!!!). In timpul sarcinii am renuntat la ea, fara sa vreau. Numai cand ii simteam mirosul si varsam! Asta timp de 20 de saptamani, apoi am zis ca n-are sens sa beau, daca tot ma obisnuisem fara ea. Si am reusit sa nu beau deloc cafea si in toata perioada in care am alaptat. Imi amintesc ziua in care l-am intarcat pe Alex, ziua in care am mi-am baut cafeaua! Doamne, ce-am savurat fiecare picatura! Offff, nu cred ca voi putea sa renunt la ea! Ati baut cafea facuta la nisip? E o minune! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...