Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cafeaua noastra cea de toate zilele...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul răspuns
nu-mi beau cafeau acasa, decat duminica, cand nu sunt la serivici in rest, primul lucru pe care il fac cand ajung la birou, imi fac o cafea tare de tot si o savurez cu o tigara in bila [jamaica] - altfel nu merge! beau ness, pt ca aialalta nu-mi place! pot s-o beau ca pe apa chioara cu litri si nu are nici un efect, oricat de tare ar fi... In timpul sarcinii, renuntasem la cafea si tigari imediat cum am vazut cele doua liniute, dar pt ca aveam tensiunea ffff joasa, chiar si 40 cu 80 sau 40 cu 70, dr a zis sa beau ness slab, asa ca toata sarcina am baut ness decofeinizat. Primele luni de alaptare (cat eram inca acasa) nu am baut cafea, apoi, odata cu reinceperea serviciului, mi-am reluat tabieturile - iar cafea decofeinizata, trecand la cea tare cu cofeina dupa intarcarea lui Danzuc. P.S. Theodora [flo] pt rezistenta si abstinenta la tigari! eu am reinceput fumatul la doua zile dupa intarcatul lui Danut, iar acum fumez mai mult decat inainte de sarcina [jamaica] [*]Cu drag, Dana, mamica lui [aho] Danutz Album:http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Danut+la+2+ani&mid=1214&cid=2250 http://www.yamafoto.com/?ref=6599
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt o mare cafegioaica! Am baut cafea si pe perioada sarcinii. Acum ca am nascut si alaptez nu beau cafea. Si nu mai pooooooooot! Am nascut de 8 zile, plus 2 inainte am vreo zece zile fara cafea, cea mai lunga perioada, parca as fi la vreo cura de dezintoxicare! Chiar nu pot bea deloc cafea cat alaptez? Sotul nu ma lasa nici sa beau cafea fara cofeina ca cica are si mai multe toxine. Si daca o sa alaptez vreun an de zile ce o sa fac? Layla cu Daniel Alexandru 8 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MANINC CAFEA [:p][:D] Ma topesc dupa cafeaua buna-buna si ness. Pina acum trei ani cind ramas insarcinata era insotita si de o tigarusa doua,dar cind am aflat vestea minunata am renuntat la ele. Prin luna a cincea am inceput sa beau cafea cite una micutza pe zi,iar cit am alaptat am baut cafea fara cofeina. Iar acum, maninc cafea dimineata,la prinz si in loc de ceaiul de la ora cinci[:D]. [flo]Cristina si Mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt semi-dependenta de cafea, in sensul ca nu fac chiar urat de tot daca trece ziua si n-am baut. La mine esentiala e compania la o cafeluta, si daca sunt solo ma lipsesc si de cafea. Oricum, in general beau 3 cafele mici pe zi, una dimineata, cu sotul meu, inainte de a pleca la servici (dupa ce imbuc ceva, altfel mi se face rau), una pe la 12, cu o colega, la o mica barfa si una pe la 17, dupa masa. O beau incet, "povestita", iar cafeaua mea preferata e Alfredo sau cappuccino cu frisca adevarata, cum o prepara italienii, apoi imi place cea cu arome (mai ales vanilie, rom, irish coffee) si mai rar ma "spurc" la una cu o lingurita de coniac si frisca de tub. Cu laptic nu o beau decat daca mi-a iesit prea tare. Rar beau ness cu spuma groasa, altfel nu-mi place. Intr-o perioada cand eram dependenta de Cola (noroc ca m-am lasat, ca luasem in greutate, pentru ca nu imi placea Cola light) beau ness cu cola si uneori si cu coniac, miammmmm..., dar mai beai o cafea normala pana se ducea spuma... De fumez nu fumez, in schimb ma tine sotul meu la "afumat" cu tigarile lui...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ehehe....si eu sunt dependenta.Am reusit sa nu beau un an decat decofeinizata, cat alaptam, dsar acum, desi inca alaptez, ,mai beau si obisnuita.N-am simtit sa fie vreo diferenta la fetita... Mai bea cineva ALAPTAND? Primele 4 luni de sarcina n-am suportat-o... Sabina & Sofia Galagia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...