Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cafeaua noastra cea de toate zilele...


Recommended Posts

Si eu is bautoare de cafea. 2 pe zi. Tocmai acum sunt la a doua. Daca nu beau ma doare capul ingrozitor. De fumat numai zic... 1 pachet pe zi. Am fumat si am baut cafea si in timpul sarcinii si-s fericita ca puiul nu are nimic. Cand am nascut mi s-a spus ca am un baietel alb si buzat si primele mele cuvinte au fost:"inseamna ca nu l-am afumat destul" Acum insa puiul este creol(seamana cu ma-sa) si nu e deloc buzat. A nu se intelege ca-i negru. Uitati-va la poze. Nicoleta, mamica lui Andrei http://community.webshots.com/user/nicoletutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Beau o cafea dimineata,nu f tare,nici f mare ,si daca nu reusesc sa o beau pana la urma,nu este nimik. De fumat ...nici atat.Am fost fumatoare 2 ani de zile, si intr-o zi am zis stop tigarilor,si iata ca au trecut 5 ani de atunci,si chiar ma gandesc uneori cum de am putut fuma! VA PUP ALINA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt dependenta de cafea. Uneori beau destul de multa. dar nu pot fara. in timpul sarcinii am baut foarte putina. [*] Dana si Diana-Maria [*] http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072 paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De obicei sint prima care se trezeste!!! MEREU sint prima care se trezeste!!! Azi am avut placuta surpriza sa-l gasesc pe Makis in bucatarie la 6.30 dimineata si cafeaua era deja gata! Dormise foarte devreme si nu mai avea somn! Cafeaua [cafea] a fost mult mai buna ca de obicei...nu mai o o beam singura!!![grup] Cind am alaptat am baut cafea filtru,una pe zi,e slaba si o beam dupa ce alaptam! Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis AN NOU FERICIT! [loveyou][RO] htpp://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+2&mid=188&cid=3737
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Na, acum ce sa mai spun si eu... am baut, beau si voi tot bea mereu cafea, cit despre sarcina parca innebunisem, un fruct n-am mai mincat(cu exceptia lunii a-2a cind am mincat atit de multe cirese ca mi s-a facut rau pentru totdeauna) - in schimb am baut tone de cola, pur si simplu de asta aveam eu nevoie si bineinteles cafea. Acum am lasat cola pentru ca... daca fumez din nou... nu ma mai intereseaza. Dar bravo tie Theodora pentru abtinutul de la fumat, felicitari! Sa nu care cumva sa te reapuci, ca e belea mare, de-abia apuc eu cu un copil s-o sterg 5 minute pe balcon, la tine ar fi chiar imposibil... kika
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fumat 10 ani. Companion la tigara a fost cafeaua. Doar dimineata, dupa ora 12-13 nu mai era interesanta. Acum un an m-am lasat de fumat si implicit de cafea. Mai beau una la luna poate cand ma doare capul. In rest nu simt nevoia. Felicitari pentru renuntatul la fumat Theodora. Este intr-adevar o realizare.Pot sa spun asta dupa ce atata timp am fumat si am crezut ca nu o sa ma pot lasa veci. [img]http://www.smiliegenerator.de/s21/smilies-4420.png[/img] 20 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desi sint gravida in aproape 35 saptamini, beau o cafea naturala dimineata, pentru ca am tensiunea mica. Daca n-as bea, m-ar durea foarte rau capul. Si doctora mi-a recomandat cafeaua de dimineata. Adevarul e ca-mi place s-o prepar tare, imi plac aroma, gustul, mirosul...as bea mai multe cesti pe zi, daca as sti ca nu-i fac rau copilasului. Pupici, Elena si puiu mic, 34 sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi place cafeaua tare mult dar nu sunt dependenta. O beau de placere dar daca ar trebui sa renunt la ea din orice motiv, as renunta imediat fara nici o problema. De fumat nu fumez si nu am fumat niciodata in viata mea. Nu prea inteleg de ce oamenii isi intoxica plamanii cu tigari, dar nici nu ii judec. Fiecare face ce vrea cu viata lui. Ceea ce nu inteleg si chiar mi se pare de condamnat sunt femeile care fumeaza pe perioada sarcinii. La mine la servici era o tipa cu burta mare cat toate zilele care tot timpul o vedeai pe hol la tigara. De cate ori treceam prin locul acela si o vedeam cu tigara si cu burta la gura imi venea sa o strang de gat. Una e sa nu-ti pese de tine si alta e sa chinui bietul sufletel care nu are nici o vina ca are o mama inconstienta. Mirela, mamica lui Andrei (5 ani si 9 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...