Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Stie cineva leac contra tusei?


Recommended Posts

Este vorba de tatal meu care se chinuie de 4 luni, desi a fost internat, cu o tuse uscata care ii provoaca si stari astmatice. Nu este astmatic (inca), nu i s-a pus diagnosticul de astm , dar are episoade de sufocare destul de serioase. Stie cineva de tratamente naturiste, stiu eu ceaiuri mai speciale, ca cele uzuale cu tei, cimbrisor si foi de ceapa le-am incercat. Multumesc anticipat celor care imi raspund. Sanatatea este mai intelept sa o pastram. Si pentru ca la subiectul "cafea" am citit despre fete fumatoare , simt nevoia sa va spun va si tata a fumat in tinerete si tocmai din aceasta cauza acum (are 60 de ani) orice viroza, raceala sau guturai banal duc la complicati serioase.Este mai bine sa nu fumam fetelor, din foarte multe motive, si voi le stiti sunt sigura. Va spune o fosta fumatoare , deci stiu despre ce este vorba. Pupici![flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ceai din lamaie (lamaia spalata si taiata felii, cu coaja cu tot), indulcit cu miere, de 3-4 ori pe zi (daca nu e diabetic), ceai din ciulini albastri (se mai numesc scaieti vineti si au chiar culoare albastra), ridiche neagra scobita in care pui zahar si bei sucul format, ceai din coji de nuca... Sper sa-i ajute, multa sanatate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca tusea e seaca poate sa ia paxeladine pastile. Eu am astm si am luat. Nu sunt naturiste dar isi fac datoria bine. Ridichea neagra cu zahar de care iti spunea Candy e foarte buna. Daca tusea nu e seaca gasesti la farmacie plantusin sau sirop din muguri de pin. Multa sanatate. http://community.webshots.com/user/corinnax
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A, uitasem de siropul de patlagina, e foarte eficient. Il poti gasi si la Plafar, si in farmaciile "normale". Dintre medicamentele clasice, Ambroxol ajuta mult expectoratia (sunt si picaturi, si tablete, as zice ca mai eficiente sunt picaturile care se administreaza oral). Vezi ca sunt 2 tipuri de Ambroxol in farmacii, de la doi producatori, incomparabil mai bun (si ceva mai scump) este cel cu cutia alb cu roz si rosu, nu cu cutia verde care e romanesc si mai putin eficient.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...