Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu incredere spre Canada! (III)


Recommended Posts

Da si eu zic sa ne calmam caci altfel fiecare se retrage ... Moderatorii sint si ei oameni si fac greseli, nu ma refer la "sanctionarea" Irei pe care nu o putem judeca nevazind mesajul initial, din spusele ei nu parea dracu' asa de rau dar nu avem de unde stii. Ma refer la faptul ca "moderatorul" a reactionat la fel de omeneste ca si Ira, s-a simtit "atacata" si a ripostat si lucrurile au escaladat. Hai sa dam dovada de intelepciune si sa nu mai ripostam desi stiu ca este FOARTE greu caci te simti ofensat si nu ma pot lauda ca eu ma pot abtine la riposta intotdeauna ca ar fi o minciuna. Din pacate acest gen de riposta (fie ea si super civilizata) denatureaza si nu face decit sa-i dea satisfactii celui care "a lovit primul". Nu este important cine "puncteaza" mai mult desi este greu de acceptat asta in "focul luptei". Haideti sa revenim la combaterea ideilor si nu a persoanelor si sa ignoram mesajele care ataca persoane. Daca nu raspundem la aceste mesaje total nelalocul lor, "moderarea" se face de la sine caci pierzindu-si auditoriul respectivul/a se retrage ... Stiu ca este mult mai usor de facut decit de spus dar hai sa incercam. Va urez un an nou bun cu multe bucurii, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
La toata viltoarea asta in care cineva are dreptate si cineva nu are dreptate viu si eu cu niscaia adevaruri absolute care nu au legatura cu subiectu’ Am si eu, ca orice roman, adevarurile mele absolute: 1. Pentru unii oameni e bine in Romania 2. Pentru alti oameni e rau in Romania 3. Pentru unii oameni e bine in Canada 4. Pentru alti oameni e rau in Canada 5. Pentru unii oameni e mai bine in Romania decat in Canada 6. Pentru alti oameni e mai bine in Canada decat in Romania 7. Unii oameni au pasunea de a munci, de a vedea rezultatul muncii lor 8. Unii oameni nu au pasiunea de a munci 9. Unii oameni au pasiunea de a strange bani 10. Unii oameni au pasiunea de a cheltui bani 11. Sunt oameni care doresc sa li se recunoasca meritele 12. Sunt oameni care nu doresc sa li se recunoasca meritele 13. Multi oameni isi doresc copii 14. Multi oameni nu doresc copii 15. Toti copiii sunt minunati Lista e deschisa… [fuga] There is a difference between knowing the path and walking the path.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ira, mie nu mi-a placut de revelion. E primul revelion in Canada, am stat acasa, noi locuim pe Insula, dar nu chiar in Montreal, intr-o zona mai linistita, dar in noaptea de revelion a fost atat liniste, mai ca-mi venea sa plang, nu tu artificii, nu tu lume pe strada, nu galagie, nu muzica. La televizor nu am gasit nici un program special. Am vazut, pana la urma, un film cu Tom Hanks, indragostit de o sirena, si m-am dus si m-am culcat. Sper ca la anul sa fie mai bine.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OK,acum ca s-au mai linistit apele scriu si eu un pic. Ca si milia imi luam "portia de fericire" de aici.Ma doare insa sa vad atita rautate,ceea ce e cam specific multor romini. La multi ani la toata lumea. Irina eu am lucrat mai toate zilele, nu am avut liber decit pe 25,26 si 1,2.De Craciun am avut musafiri acasa,nasii -cei veniti de 2 luni aici si o alta prietena.Am mincat traditional rominesc salata boeuf,vinete,sarmale,cozonac, si specific canadian-curcan.Am ascultat manele,(si si recunosc ca-mi plac) si ne-am simtit bine. De Revelion am fost la un Rest Grecesc unde au fost ffffff multi romini.Numai masa noastra a fost de 32 romini,plus multi altii.S-a pus si muzica romineasca (ceva manele si hore) si rominii au invadat imediat ringul. Ai mei copiii au adormit intinsi pe scaune pe la 12 si la 2 am plecat acasa. E adevarat Casandra,daca stai acasa Revelionul e atit de trist fata de cel din R.De aia alegem noi sa plecam,sau sa ne stringem mai multi prieteni. Acum e frig aici si urmatoarele zile va fi si mai si -35. Tot mai emigrati? Dana si gemenii http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...