Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu incredere spre Canada! (III)


Recommended Posts

La multi ani si tot ce vreti voi de la 2004 sa vi se implineasca! nelia,astazi vom avea pana la -45° cica.brrrrr... ira,inca iubesti canada? [:D] dana,un An Nou fericit! ce fac gemenii?! vezi ca fitu e primul pe lista cu gineri:))) sa va spun ce revelion am avut eu?! mai bine,nu... ange,mamica de 2 ori
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by ange
La multi ani si tot ce vreti voi de la 2004 sa vi se implineasca! nelia,astazi vom avea pana la -45° cica.brrrrr... ira,inca iubesti canada? [:D]
Numai atat? Slabut, slabut, eu sper ca pana voi ajunge eu sa mai termine o data cu caldurile astea, ca ma trec toate transpiratiile! Ange, ti-am citit povestea de pe prima pagina, este impresionanta, cat are baietelul tau acum? Nelia, mi s-a parut mie sau ai mentionat ca scrii carti? Nu am avut timp sa verific si am citit tare in graba. Mimitete, tu o duci cam nasol pe acolo, Spune-i baietelului tau ca Mos Craciun vine des in Canada, in alte locuri....scuze, trebuie urgent sa plec
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Irina de dimineata erau oficial -21 dar cu factorul vint -38,-43. Eu merg pe jos doar 5 minute de unde am garajul pina la servici si crede-ma ca e rau.Inspiri pe nas si instantaneu ti se lipesc narile. Am facut poze dimineata de pe pod,trebuie sa vezi cum e St Laurent in zilele astea,ies aburii si ai senzatia ca esti in iad,in cazanul ala al dracilor. Ange ,ma bucur ca e pe lista ginerilor,ca acum e si mai frumusel,pozele nu mai sunt de actualitate.Are deja centura orange la Karate si merge f bine la matematica.(ma laud si eu) Dana si gemenii http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?numeX=Podeanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei, Ira, ce pot sa-ti spun decit ca ma bucur ca nu ai citit cu atentie... as vrea eu sa scriu carti, de fapt am si avut citeva incercari si inca ma mai chinuie talentul. Nu, nu le scriu, le tehnoredactez, imi cer scuze, nu am fost eu prea clara. Asta e meseria mea despre care spuneam ca o iubesc. E o meserie tehnica, dar care cu putina imaginatie paote deveni o adevarata arta. Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ei, ei, daca e vorba de ureche, cred ca m-ai convins! O sa raman in Romania! Pai ce ma fac eu, muzician, fara ureche? In alta ordine de idei, la rugaciunea din seara asta, o sa va mentionez si pe voi, sa va faca doamne-doamne un frig mai acceptabil, daca nu chiar cald, ca asa nu mai merge. Stau sa ma intreb cum sa scoti copilul in parc pe o vreme ca asta? cu drag, dar mai ales cu caldura, Irina ps. Dana, pai cand vedem si noi pozele alea de pe pod?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai, nu mai speriati bietii oameni, e numai -40. Maine am inteles ca va fi -45. Oricum si iarna e frumoasa daca sti sa te bucuri de ea si de sporturile practicate in acest sezon. Sotul meu e expert la schiat, patinat (cum altfel? doar e nascut aici), iar eu sunt experta la datul cu sania[:D]. Adela http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Adela%20P
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Agata nu are nici o treaba, aseara abia am bagat-o in casa, gasise in parc o bucata de pamint acoperita cu gheata si zicea ca e la patinoar. Am luat-o pe sus si am bagat-o in casa ca mie imi inghetase si... nu mai spun ce. Astazi mi s-a parut si mai frig, ma intreb cum o fi miine, ca prognoza spune ca va fi mai frig decit astazi... Ei, salut Ange, draga mea, ce faci? De cind nu ne-am mai conversat. Hai, povesteste-ne Revelionul, de ce mai bine nu? Abia astept sa aflu ce ai facut. Mlorelei, ce ai facut, ce decizie ai luat pina la urma? Eu abia acum am reusit sa citesc partea a II-a de la acest subiect... Nu cred ca poate cineva sa dea sfaturi cind e vorba de o hotarire atit de mare, eventual poate doar sa-ti impartaseasca cite ceva din experienta lui. Vreau doar sa-ti spun ca daca noi, adica eu si sotul meu, am fi avut in 2002 jumatate din salariul tau si o casa... nici nu cred ca ne-am fi pus problema emigrarii. Cind nu ai nimic si pleci sa-ti faci o viata si sa mai apuci si tu sa traiesti, Canada este tara perfecta pentru asa ceva, oricit de greu e inceputul, in citiva ani reusesti ceea ce in Romania multi tineri nu reusesc nici intr-o viata, oricit de mult s-ar stradui. Dar cind reusesti acasa la tine sa ai deja aceasta viata, plecarea nu poate fi justificata decit din dorinta de cunoastere si de aventura, ceea ce nu e chiar de neglijat. Si daca totusi pleci si mai pleci si cu credinta ca in scurt timp vei avea acelasi nivel de trai sau chiar mult mai bun... si asta fara sa o iei de la genunchiul broastei cum se spune, atunci chiar poti sa ajungi sa urasti Canada si tot ce reprezinta ea. Asa ceva se intimpla pe aici doar daca ai un noroc din acela orb, ori daca esti chiar foarte tare in ceva anume. Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...