Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu incredere spre Canada! (III)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 149
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bine ai venit, Lorelei, sper ca drumul cu avionul a fost placut, te felicit pentru decizia luata si mai asteptam vesti. Sper sa nu ai probleme la serviciu, iti tin pumnii. Ange, iti e dor de Buzau? Astazi am fost toata ziua afara, la zapada cu Sofia si ne-am intors inghetati cu totii. Nu stiu de cand nu ai mai fost, insa look-ul orasului s-a schimbat considerabil in bine de vreo 2 ani incoace. Ne-ai ramas datoare cu povesti din vacanta ta! cu drag si din nou caldura, Irina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mlorelai, avand in vedere situatia in care te afli(singura cu fetita si avand o situatie buna in Romania) cred ca ai luat o decizie buna si iti doresc sa ai noroc in continuare. Nici aici si nici acasa nu este usor , dar conteaza foarte mult de la ce pleci de acasa si ce astepti sa gasesti aici. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI! Din pacate nu scriu foarte mult pe forum(nici nu vorbesc foarte mult[:D]) Noi am petrecut Craciunul la Nelia. A venit Mos Craciun ( a povestit Nelia) si mi-a adus chiar si mie un cadou. Surpriza a fost asa de mare[bis], la inceput am crezut ca mai este o Claudia si sigur nu este pentru mine cadoul. Doar stiam ca nu este real Mosul , dar a fost ca si pe vremea cand venea bunicul meu, imbracat in Mos Craciun, si ne aducea Cadouri si trebuia sa spunem si o poezie[:D]. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut, burticuto, adica Claudia. Nu-i asa ca a fost frumos? Si eu m-am bucurat ca un copil, mai ales ca nu stiam ca va veni, Octav si Mircea au organizat totul, mai ales Mircea. Si nici eu nu ma asteptam sa primesc cadou... dragutii de ei, barbatii nostri s-au intrecut pe ei, ce mai... Fetelor din Montreal, si anul trecut a fost la fel de ger si nu-mi mai aduc eu aminte!?! Cornelia, mamica Agatei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca v-ati simtit atat de bine de Craciun! Nu stiam ca voi doua sunteti prietene! Ma bucur foarte mult. Si eu m-am simtit extraordinar mai ales ca m-am odihnit, s-a ocupat vreo 2 zile soacra mea de Sofia, am cantat la pian colinde, am dansat, (inclusiv cea mica) in schimb am gatit mai mult si m-am ars la maini, asta e regula, nu pot gati fara sa patesc ceva[:D]! Anul nou l-am intampinat cu unii din prietenii nostri, petrecerea a fost asa, cam pentru parinti, am sarit peste nebuniile din studentie si de dupa, eram cu tarcul Sofiei langa masa si tot timpul trebuia sa-i dau atentie, la 12 noaptea Sofia a tipat cel mai tare de bucurie, a bagat si un deget in sampanie, in schimb, dupa artificii, nu s-a oprit un sfert de ora din plans isteric. Pentru petrecerea de revelion am imbracat-o ca o printesa si bineinteles ca a vomat dupa prima ora pe intreaga ei superba toaleta de era sa ne prinda 12 noaptea stergand mizeria de pe jos[bibe]! Ne alearga prin casa, merge fara probleme face viraje si aplecari lejer, in schimb noi suntem terminati. Mai nou a descoperit ca daca se urca pe balonul cantator de la Chicco, poate sari din tarc direct in cap, si astazi era sa fac infarct cand am vazut-o la un pas de dezastru. Acum ne pregatim pentru aniversarea de 1 an, este nascuta pe 01.02.03, in ziua in care mi-a fost facuta operatia habar nu aveam de data dar dupa, mi s-a parut o cifra frumoasa, sper sa-i poarte noroc. Deci, pe 1 februarie va implini un an, ii vom organiza ceva acasa, o petrecere in familie, speram sa iasa totul bine. Uf, am scris mai mult ca a adormit Sofia, plec si eu la culcare, va doresc un weekend placut tuturor si....Noapte buna! ps. Khristin, cum a fost in Romania?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor pentru mesaje. Drga Ira, in ciuda asteptarilor,(plecasem de la -40 grade in Montreal si cu o zi inainte era o vijelie...) am avut parte de cea mai linistita traversare a oceanului. Si a fostpentru prima oara,cind am ajunsa acasa,duap o calatorie in alta tara si mi-a placut Bucurestiul, mi-a placut totul acasa,nu am am mai vazut nimic cu ochi critici.(chiar daca taximetristul a ramas fara benzina in fata Casei Poporului si ne claxonau toti,chiar daca azi( intr-o casa in plin centrul Bucurestiului ) vor intrerupe gazul nu stiu din ce cauza,chiar daca...cine stie cite-or sa mai fie. Cu elvetienii mei e O.K. i-am surprins deosebit cu intoarcerea mea rapida ,caci initial le spusesem ca ma intorc la sfirsitul lui ianuarie. E 5 dimineata in Romania si sunt intoarsa tare cu fusul orar,o sa incerc sa mai dorm, asa ca va las si va mai povestesc pe parcurs ce-o sa mai fie. Cu drag, mlorelei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Woooow, nu vreau sa va sperii, insa gerul din Canada este atat de mare, incat a fost anuntat la stiri in Romania! ...si saptamana viitoare s-a anuntat si mai si! Imi pare atat de rau.... O sa ma rog in seara asta sa va dea Dumnezeu caldura cat cuprinde. Bafta si weekend placut! Eu deja sunt la distractie! cu drag, Irina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...