Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

AJUTATI-O PE ALEXIA DE 1AN SI TREI LUNI !!!!


Recommended Posts

Va multumesc tuturor celor care sunteti cu sufletul linga Alexuta si va cer un singur lucru: rugati-va pentru sanatatea ei si a parintilor ei.E singurul lucru pe care noi il putem face la momentul asta!Multumesc in mod special lui Mihai pentru tot sprijinul !Imi pare rau ca nu am postat nimic pina acum, insa am avut probleme cu net-ul si am avut si o zi mai plina la serviciu. Astazi Alexia avea glicemia 108,a si mincat putin si se pare ca a fost si un pic mai vioaie!I-au schimbat tipul de insulina si se pare ca asta a fost benefic pentru ea!Diareea e o problema , insa am inteles ca i-a dat doctorita ceva in sensul asta. Sa dea bunul Dumnezeu sa va dau vestea iesirii din spital cit de curind!Sunt deja doua saptamini de suferinta!Promit sa va tin la curent!Va multumesc din suflet pentru ca existati! Nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 43
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu stiu eu prea multe despre diabet, am auzit insa de cineva din sibiu a cariu baiat a facut la varsta de 8-9 ani diabet, si-au procurat un tester si de atunci au in bucatarie un tabel cu mancaruri care i le pot da cu gramaj si un cantar electronic. Trebuie s afie ingrozitor, mai multe nu stiu. Stiu insa ca fetita mea are 1 an si 3 luni si o cheama alexia si alturi de ea ne vom ruga in fiecare seara pentru o alexia care nu merita asa un chin. Multa sanatate! www.babiesonline.com/babies/f/fratila
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamne Dumnezeule, care prin stiinta Ta ai creat pe om din lut si i-ai dat suflare de viata, binecuvantand-ul si spunand: Fii roditor, inmulteste-te si umple pamantul; si in Cana Galileii prin Fiul Tau adevarat, ai binecuvantat cununia, si prin aceasta ai binecuvantat si nasterea copiilor. Cu smerenie ma rog bunatatii Tale, cerandu-Ti sa binecuvantezi si sa ai mila intotdeauna de acesti copii cu care m-ai binecuvantat. Pazeste-i de toate relele vazute si nevazute. Porunceste ingerilor Tai, sa fie intotdeauna cu ei si sa le indrepte pasii numai spre lucruri bune, ca ei sa Te preamareasca pe Tine, in toate zilele vietii lor. Amin. Sper din tot sufletu ca micuta Alexia sa se faca bine.imi pare rau ca singurul remediu al refacerii pancreasului este transplantul dar sper sa se poata face si acesta (chiar daca este mai greu)pentru a putea sa fie vindecata total! Multa putere parintilor si celor care sunt alaturi de ea! Pupici! Adina si bb Rares
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am promis , revin cu vesti despre Alexia. Astazi a fost un pic mai stabila starea ei, se pare ca dupa ce noaptea trecuta nu a dormit aproape deloc, astazi a reusit sa doarma!Glicemia este mai stabila, nu mai avea diaree...Sa speram ca in curind va voi aduce vesti din ce in ce mai bune!Am fost si la biserica si m-am rugat pentru ea si pentru parintii ei si sa ne rugam in continuare cu totii sa fie bine!Oricum, parintii ei se gindesc foarte serios la varianta unui transplant de pancreas si va rog sa ne tineti la curent cu tot ce aflati pe tema asta!Va multumesc din suflet si voi tine aproape!Va pup pe toti!Nicoleta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi am fost la Budimex. Nicoleta nu a exagerat cu nimic: Alexia este o dulce si jumatate [pup] Este marcata de ceea ce i s-a intamplat in ultima perioada, nu prea zambeste, dar este ok. Maria si Vlad (mamica si taticul ei), oameni foarte de treaba, sunt si ei profund socati de boala Alexiei, dar in acelasi timp bucurosi ca au trecut criza cea mare cu succes. Saptamana viitoare Alexia va fi externata, probabil, si va trebui sa continue regimul si insulina acasa. Sa ii dea Domnul sanatate, poate se va gasi o cale sa nu stea toata viata la cheremul intzepaturilor cu insulina [flo] Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa si vesti cat mai bune!!! [*] Dana si Diana-Maria [*] http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072 paginuta personala: http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...