Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

justitia la noi....


Recommended Posts

Dragii mei, Sunt extrem de dezamagita.....in urma unui proces in care aveam sanse reale de castig de 99,9%....ne-a fost respinsa actiunea...mai exact am pierdut... Este ceva inadmisibil ca avand dovezi si acte totusi sa pierzi un proces...oare chiar in justitie nu trebuie sa-ti cauti dreptatea??? Avocatul nostru a ramas uimit de sentinta si a zis...exista o singura explicatie...judecatoarea a primit un plic... Sunt extrem de trista!Nu credeam sa ajung vreodata in vreun proces...suntem niste oameni extrem de cinstiti...dar uite ca in viata te poti astepta la orice! Oricum m-am convins ca in justitie nu ti se face dreptate! Acum facem apel si incercam sa gasim si noi un avocat mai influent...caci nu conteaza sa ai dreptate ci spagile si pilele conteaza...Sunt extrem de trista,de debusolata,de dezamagita...de ranita! Pe scurt sa va zic despre ce e vb: Parintii mei au vrut sa cumpere un ap si au dat un avans de 1000$....exista antecontract incheiat de agentia imobiliara cu cele 2 parti. Ulterior i-au tot amanat vreo luna si jumatate cu actele...iar in final au zis ca nu mai vand....mama mea a stat intr-o presiune continua ca trebuiau deja sa elibereze un alt ap...s-au mutat la mine...iar ei au anuntat dupa multe tergiversari ca nu mai vand...dar banii nu mai au de unde sa ni-i dea...si am intentat proces...asta pe fff scurt! Daca cumva stiti vreun avocat...sau cui pot sa ma adresez ca sa ni se faca dreptate doarva sunt recunoscatoare! Am intrat pe site-ul ministerului justitiei....iar motto-ul lor este:"NU ESTE NIMIC MAI FRUMOS CA ADEVARUL".....Doamne ,cum pot oamenii sa fie atat de fatarnici,atat de murdari....sigur nu generalizez...este prima oara cand ajung in justitie ...si am un gust tare amar! Vanina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
E dreptul tau sa te indoiesti... Oricum noi am cerut exact cum este stipulat in antecontract dublul sumei in cazul in care ei nu mai vand...plus cheltuieli de judecata se ajunge la vreo 78.000.000lei.Iar pt un plic cu 5 mil eu cred ca a fost dispusa sa respinga actiunea.Sau poate doar au apelat la cineva care o cunostea...Eu zic ca avocatul nostru a facut tot ce trebuie...ma rog...nu sunt de meserie. Intr-adevar suma nu este mare....dar crede-ma ca fara spaga nu aveau cum sa castige un proces in care toate actele sunt in favoarea noastra......inclusiv interogatoriul si marturia agentiei imobiliare care e in favoarea noastra.Faptul ca ei ne-au tinut banii aproape un an cred ca e important....... Da!Avem drept la apel si abia apoi la recurs. Si nu trebuie sa te mire...judecatorii sunt bugetari...De fapt si pe mine m-a mirat extrem de mult...de fapt mi se pare incredibil si acum....de fapt mi se pare oribil si de necrezut!Dar crede-ma ca e chiar adevarat! Si nu plang neaparat pt bani ci pentru situatia in sine.Desi pt parintii mei conteaza si acesti bani... Vanina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vanina, sunt situatii in care, desi toate actele sunt in favoarea ta, datorita unor erori sau vicii de procedura se respinge actiunea. Un avocat bun te ajuta sa eviti aceste situatii. Oricum, daca consideri ca ai fost nedreptatita, ai cale de atac a hotararii judecatoresti. Din cele spuse de tine nu am inteles concret pe ce temeiuri s-a respins actiunea. Oricum, ai vazut vreun avocat care sa spuna ca a gresit?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...