Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

al 2-lea calcul pt. triplu test


angiVa

Recommended Posts

La multi ani tuturor! Dupa eroarea de calcul a varstei sarcinii la evaluarea riscului de trisomie, dr. ginecoloaga mi-a completat dinnou fisa si cei de la laborator au trimis-o in franta pt. a-mi recalcula riscul de trisomie. In 5 ianuarie mi-a venit rezultatul , care de aceasta data este mult mai bun: 1/1150, de unde rezulta ca nu apartin nici unei categorii de risc. Ieri am fost si la ecografia a 2-a (din sapt. 20) de excludere de malformatii, iar medicul ne-a spus ca totul este normal, si ca se pare ca vom avea o fetita sanatoasa/normala- ceea ce este cel mai important! Multumesc tuturor pt. explicatiile si sfaturile referitoare la amniocenteza, si mai ales multumesc lui Dumnezeu ca n-a mai fost cazul sa o fac! Va pup , cu drag angi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Fetelor va multumesc mult pentru urari! Draga Marina, eu ma descurc destul de bine, pt. ca am ajutor din partea mamei mele, care vine aproape zilnic la noi si ma ajuta foarte mult. Eu am avut un debut foarte greu de sarcina, cu lipsa mare de progesteron si cu rau accentuat, cu vizite saptamanale la medici (endocrinolog si ginecolog) si analize de 2 ori pe saptamana... a fost o perioada crunta si fara ajutor nu m-as fi descurcat. N-am avut voie sa fac efort fizic, mai mult am stat la pat (... nici pe net n-am prea mai intrat :)). Acum sunt in sapt. 21 si ma simt destul de bine, nici macar nu mai am greturi prea mari, doar dupa ce iau fierul si medicamentul pt. tiroida. Eu sper ca am inteles bine (din cat de putin am mai intrat pe net in ultimele 5 luni) ca tu astepti al 2-lea bebe, pentru care vreau sa te felicit din tot sufletul si sa-ti doresc o sarcina usoara si frumoasa si bebe sanatos! angi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Angi ma bucur mult , mult ca esti bine [flo] Eu voi face triple test sapt viitoare... a zis dr ca ea il recoamnda gravidelor ei. Eu tot nu is lamurita pt ce e dar daca e de bine, sa fie :-))) Pupice multe la bb Manuel si la bb din burtica******* "În afara de constiinta totul e bestialitate" (Camil Petrescu)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Oana si noi va pupam!!! Triplul test evalueaza riscul prezentei vreunei malformatii la bb(spina bifida, trisomia sau mongolismul... si altele din cate am inteles). Asa ca iti tin pumnii sa iasa bine!!! Sa va ajute Dumnezeu si sa ai o sarcina usoara si fara probleme! Marina, ma bucur din suflet pentru voi ca vine si bb 2 cel neprogramat :) ! Sa va dea Dumnezeu multa sanatate si putere si sa ai parte de o sarcina usoara in continuare!!! La noi se pare ca bebe este de sex "F" cum s-a exprimat dr. care mi-a facut ecografia de 20 saptamani. Oricum 100% vom vedea la momentul respectiv.... cu toate ca el era foarte sigur de ceea ce spune (nu l-am intrebat noi care este sexul, pt. noi era f. important ca totul e normal). Va pupam, cu drag angi&manuel& bebe_din_burtica :)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...