Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

IL ajutam pe Rares - bb-ul desprecopii.com?


Recommended Posts

Gta,am ajuns si la doamna doctor Magureanu.I-a placut foarte mult de Rares si progresele pe care le-a facut.Ne-a spus ca trebuie sa vorbim mult cu el si sa ne jucam pentru a incepe si el sa rupa cateva cuvinte si sa stie sa faca pa,sa bata din palme si anumite lucruri pe care ar cam trebui sa le faca la varsta asta.Ne-a dat tratament in continuare cu cerebrolisin,asa ca facem 15 injectii lunar dupa care ne vom duce din nou la control.Cu craniostenoza m-a linistit si m-a lamurit de tot.In cazul in care nu va innainta si nu vor mai fi afectate alte suturi nu vom mai ajunge la operatie.Nu-l va afecta deloc in decursul vietii ,doar ca nu va avea capul perfect rotund,va ramane cam cu forma de acum(care datorita parului nici macar nu se vede prea tare-deci nu va fi nici macar din acest punct de vedere minor o problema).Cam astea au fost spuse.Ne vom duce la control cum terminam o primele 4 luni de tratament(pentru ca dupa aia facem pauza alte 4 luni de cerebro si trebuie sa vedem daca ar trebui sa inlocuim cu alt neurotp in perioada repectiva).Eu una am sperante ca totul va fi bine,si asta in mare parte datorita voua care ati fost mereu alaturi de noi si ne-ati ridicat moralul,ne-ati incurajat si ne-ati transmis gandurile bune si rugaciunile voastre. Va multumim! "Copilul nu datoreaza parintilor viata ci cresterea" Adina si bb Rares Costin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 110
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...