Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cand e momentul potrivit pentru a naste


Recommended Posts

as dori daca poate cine sa ma ajute putin sunt casatorita am 23 de ani si impreuna cu sotul meu am inceput sa discutam posibilitatea de a avea un copilas in special el isi doreste foarte tare acest lucru, si eu dar poate imi este frica putin de cele 9 luni de bineinteles de nastere ce sfaturi imi pute-ti da voi mamicilor sau poate viitoare mamici astept cu nerabdare mesajele si parerile voastre als.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Momentul cel mai bun de a naste este cand e mancarea pe foc, copilul mare plange de foame, sotul nu-i acasa, si tu nici macar n-ai contractii serioase. Pe urma, peste 15 minute (dupa ce ai oprit mancarea de pe foc si ai dat copilului mai mare sa manance) suni la salvare si te pui pe nascut. Asta e un caz real, despre care poti sa citesti la http://www.desprecopii.com/info.asp?id=512. Acu, fara gluma, de nascut e cel mai bine cand e sorocul. Cu drag, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu as zice ca daca dpdv material aveti cat de cat tot ce va trebuie, varsta ta e ideala pentru facut copii. Daca aveti posibilitatea sa asigurati viitorului copil conditii decente de ce sa nu il faceti? Parerea mea este ca cu cat esti mai tanara, cu atat ai mai multe avantaje daca faci un copil: vei fi o mamica tanara, organismul tau va face mai usor fata nasterii, vei avea ajutorul parintilor vostri care vor fi si ei bunici mai tineri, distanta dintre generatii nu va fi asa de mare etc. Sigur ca te poti apuca sa faci copii si la 40 de ani (ca Madonna:) dar as vedea necesara aceasta amanare numai daca ai de construit o cariera profesionala sau nu ti-ai gasit partenerul ideal mai devreme... Si mie mi-e frica de nastere si de durere si de faptul ca n-o sa stiu sa cresc copilul si etc. dar nu sunt nici prima si nici ultima care naste prima oara si daca nu ma incurajez singura, cine sa o faca mai bine?[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga nedda e foarte frumos ce spui tu si ma bucur ca mi-ai scris dpdv material avem posibilitate de a creste un copil e drept ca cu casa suntem in costructie dar conditii am avea ca acel copil sa cresca bine si sa aiba parte de tot ce are el nevoie parerea mea este ca daca astepti sa ai tot ce iti trebuie asa poti astepta o vesnicie pentru ca dupa ce ai casa vrei masina sau invers iar dupa ce le ai vrei sa le modernizezi pentru tot timpul e ceva mai frumos si mai modern. Referitor la faptul ca si tu iti doresti un copilas as dori sa te intreb daca nu sunt indiscreta ce varsta ai si cat de hotarata esti asupra conceperii unui copilas astept raspuns de la tine numai bine **als**[purple][/purple]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io zic ca fetele...[:D] hai ca la 23 de ani e perfect, uite eu am tot asteptat, ba ca nu e momentul, ba ca nu sunt pregatita pana acu la 30 cand l-am facut ca am zis ca nu mai tine smecheria...si a iesit super gagicutza, dar vezi tu ca acu ma grabesc sa-l fac si pe al doilea ca deja nu mai am rabdarea din tinerete [}:)] deci mai bine mamica tinerica. succes http://community.webshots.com/user/poolbeertje
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judecand pragmatic, pentru un copil nu e niciodata momentul propice: ori n-ai bani, ori n-ai spatiu, ori esti prea tanara, prea batrana, cu soacra in casa, ori studenta, ori la inceputul carierei, etc... Si asa trec anii fara sa-ti dai seama ca cel mai important lucru pe care ar fi trebuit sa-l faci e un copil, mai ales daca amandoi il doresc. Cat despre ce-i trebuie... toate studiile si parerile pe care le-am citit converg catre un singur lucru important: dragoste. In rest, creste si cu jucarii, toale sau carucior din Europa si cu cele luate din Mall la fel de bine. Moka
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu cit esti mai tinara,cu atit mai bine [:D] ca daca tot amini,se va gasi oricum mereu cite ceva care sa stea in calea conceperii unui bebe.Eu am 23 ani si jumate,un Bogdanel de 1 an si jumatate si sint insarcinata cu al doilea bebe,in 7 saptamini...deci,daca Dumnezeu ne ajuta,cind voi avea 24 ani o sa am 2 bebei deja!si nu-mi pare rau absolut de loc,nici macar nu mi-a trecut prin gind ca as fi putut astepta,este cel mai minunat lucru care mi s-a intimplat!Asa ca daca va doriti un bebe si aveti toate conditiile pentru a-l ingriji,de ce sa mai asteptati?Niciodata nu o sa te simti suficient de pregatita si de "invatata",dar te invata bebe cum sa-l "manipulezi"[:D] Iren[gravi] 7 sapt &Bogdanelu nazdravanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In momentul in care esti convinsa ca pana acum ai dormit destul ca dupa ce vine micutu gata cu somnul[:D].Domane unde sunt zilele in care dormeam in weekend pana la 10 a.m si leneveam in pat restul zilei?[:D]. Vorbind la modul serios in momentul in care esti pregatita sa-ti dedici tot timpul bb. Toate cel bune! http://community.webshots.com/user/mihaelabebe100 mihaelaH
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...