Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cand e momentul potrivit pentru a naste


Recommended Posts

Draga Als, eu am 31 de ani si ma indrept vertiginos spre 32. Sunt deja insarcinata cu primul copil care o sa vina la sfarsitul lui martie, adica in mai putin de 3 luni. A fost o vreme cand mi-am dorit foarte tare un copil. Asta se intampla cand aveam vreo 24 de ani. Insa nu l-am putut avea atunci pentru ca eram singura. Nu-l gasisem pe tatic.[detectiv] Dar imi amintesc foarte clar ca instinctul matern a fost foarte puternic pentru o vreme. Dupa aceea m-am resemnat. Aveam un job solicitant care imi aducea satisfactii materiale si morale si m-am cufundat in munca. Pe sotul meu l-am cunoscut acum vreo 4 ani si ne-am casatorit acum un an. Deci, dupa cum vezi, dupa ce ne-am casatorit am luat "masuri"[:)] cu repeziciune si astfel in martie vom tine in brate papusica noastra scumpa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cand crezi ca esti pregatita ptr asa ceva si apoi cand iti vine sorocul.Mie imi este teama si acum ,cand ma gandesc ca mai am cam 4 luni pana la marele eveniment brrr ma ia cu groaza ,sunt la primul bebe si nu stiu cum sunt acele dureri.Eu zic sa te hotaresti mai rpde ca timpul nu sta in loc.Si apoi odata si odata tot va trebui sa o faci,vorba fetelor cu cat mai tanara cu atat mai bine.Multa bafta si curaj. Eryka [gravi]& sufletzelul din burtica --->21 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tu trebuie sa stii cind trebuie sa vina BB, mai bine zis simti, ca de stiut...totdeauna pragmatismul urla 'trebuie ap., casa, centrala, masina nu stiu de care, etc.' Si trebuie sa fii constienta ca totul se va schimba in tine odata cu el - de la trup pina la ginduri.Si pina se face el mare timp pentru tine nu o sa mai prea fie!!! Bafta si sa va bucurati de un BB sanatos - cind vreti voi si Doamne,Doamne! doris
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Als, Eu in locul tau nu as mai astepta nici o clipa. Cel mai fericit lucru care se poate intampla unui cuplu este un bebe. Frica de sarcina si durerile nasterii nu dispare, ci se accentueaza cu trecerea anilor. Mie imi pare atat de rau ca nu l-am gasit pe tatic mai devreme... Andra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mersi mult fetelor pentru incurajare sa stiti ca ma ajuat foarte mult parerile si propunerile voastre. draga andra.m. tu ai copilas sau urmeaza. sa stiti ca atunci cand voi ramane insarcinata va voi anunta si pe voi, dar totusi cred ca mai astept cel putin vreo cateva luni, in primul rand as dori sa ma duc la medicul meu ginecolog ca sa vad daca totul e ok si daca din punct de vedere ginecologic pot sa raman insarcinata. eu sper ca asa va fi deoarece ne dorim fff mult acest lucru cu sotul meu, este adevarat ca inca nu am incercat sa nu ne protejam ca sa vedem daca raman sau nu dar de discutat am discutat foarte mult pe aceasta tema.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga mea, fa-ti si toate analizele, mergi si la un endocrinolog sa vezi sa nu ai vreo problema cum ar fi ceva legat de tiroida sau diabet, etc. daca ai ceva trateaza-te si apoi fa bebe, in orice caz daca motivele care te pun pe ganduri sunt durerile facerii, plansetele si noptile nedormite, nu e doar asta, poti sa adaugi pe lista si o sarcina nasoala cu vomitat non-stop 9 luni cum am fost eu sau una fericta cu numai 3-4 luni la inceput, plus alte neplaceri fizice aferente sarcinii, iata cum stau lucrurile: de durut doare ca niste crampe mentsruale f nasoale care se intetesc, dar iara depinde de femeie, insa eu nu as da nimic de pe lumea asta, pe snezatia si bucuria si incantarea si iubirea cea mai pura si devotata ce o poti simti vreodata: cea pt puiul tau, fiecare gest al lui, fiecare zambet, fiecare planset iti vor umple inima de cea mai nemasurata bucurie si incantare. Crde-ma eu eram genul de femeie activa, orientata spre cariera, cu aspiratii profesionale si materiale mari, interesata de aspectul fizic, tocmai in timpul unui doctorat si am ramas gravida ca nu am luat la ore fixe pilulele si ca asa a vrut Bunul Dumnezeu, altfel as fi amanat pana la pensie cand tot nu as fi fost gata... Si sunt atat de fericita si de multumita ca s-a intamplat asa, cu toate ca am avut o sarcina nasoala! daca esti sanatoasa nu mai sta pe ganduri! succes! allya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...