Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

cand e momentul potrivit pentru a naste


Recommended Posts

[hopsieu]Eu am 21 de ani,spre 22,sunt casatorita de 2 ani,am o fetita de 1 an si aproape 3 luni,SI sunt gravida din nou in 13 sapt.Curaj mare,nu?M-am casatorit din dragoste,am inceput facultatea la ID,dupa care am aminat-o un an,nu suntem instariti,dar intotdeauna am avut ce ne trebuie si chiar ne-am mai permis si citeva mofturi iar cit despre copil,este unul echilibrat,nici prea cuminte,nici prea obraznica,nici prea bolnavicioasa,etc.Cu toate astea ma simt o femeie fericita si implinita! http://community.webshots.com/user.annamariais [mamica]Teodorei[gravi]in 13 sapt. ana maria,DPN 15 august,dr.Mihaela Grigore
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 36
  • Creat
  • Ultimul răspuns
da draga mea eu as spune ca asta da curaj< ce pot sa mai spun? iti doresc sarcina usoara si o nastere usoara sa creasca mari copilasii vostrii. sa stii ca si eu imi doresc sa fiu insarcinata si sa am un copilas dar cum am mai spus-o ca nu as vrea sa ma repet nu situ am totusi si o retinere in acelasi timp exact nu stiu sincer ce am, poate daca cititi mesajul o sa spuneti ca sunt ***dusa ***un pic dar sa stiti ca nu e asa efectiv am o retinere care nu ma lasa impace. sunt momente cand spun da voi ramane insarcinata, si cand vine momentul ma razgandesc si ii spun sotului meu sa mai asteptam un pic dar ca sa fiu sincera cu voi deja sa si suparat pe mine ca tot asa zic nu azi maine , nu maine poimaine, a avut o perioada cand nici nu mi-a mai amintit, dar cum isi doreste fff mult , acest lucru nu a tinut prea mult, mai ales ca avem niste prieteni de familie care au o minunatie de copilas de 8 luni , plus ca si sora me aare un copilas de 2 ani asa ca sunt inconjurati de copilasi si asta cred ca il agita si mai tare, se pare ca azi am sa merg la control sa vad daca totul este ok, e drept ca am mai fost si luni dar au fost foarte multi si nu am stat, asa ca poate azi reusesc sa ma duc sa ved ce zice si medicul. va pup [dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Als, un bebe e minunat, dar cat e de minunat sesizezi mai mult dupa. Inainte judeci mai mult cu capul decat cu inima. Nimic nu vine fara sacrificii, dar sa stii ca atunci cand un bebe e in burtica, daramite langa tine... uiti de toate..iti par dintr-odata asa putin importante. Esti inca tanara deci poti astepta inca un an, chiar doi...daca simti ca nu esti tocmai decisa. Un copil e o schimbare enorma si e bine sa stii ce vrei si sa fiti amandoi fericiti de idee. In general nu e simplu si mai bine putin mai tarziu decat cu inima indoita. Tatii isi doresc copii, dar sacrificiile de cariera nu le vor face ei. Iar copii rudelor si prietenilor sunt tare dulci, dar pana nu ai macar un copil nu stii nimic, nici ce inseamna sa fii terminata...nici ce-i sa fii fericita[:D]. Pe aici daca vrei sa ramai la slujba in trei luni +vacanta pe anul acela esti inapoi. Te aduni mai greu, bunicii/au pair/cresa nu te fac fericita, esti mereu cu gandul la bebe... si e normal. Daca nu-s reactii la vaccinuri, sunt dintisorii, burtica, o raceala...mereu se gaseste ceva. Vorba mamei:mama ramai pana mori... si majoritatea mamicilor o fac cu toata inima. Restul parca nu ar fi mame... auzi cazuri de copii batuti ca plang, ca nu-s cuminti... te infiori! Copil cuminte si baba frumoasa! Dar nu astepta prea mult. Sa stii ca atunci cand astepti rezultatele testelor hormonale din trimestrul doi iti doresti cu disperare sa fii cat mai tanara sa ai riscuri cat mai mici. Pe scurt fii sigura de ce vrei, dar nu astepta prea mult. Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Amalia! ca suna mult mai bine decat "Als" bine ai venit in randul actualelor si viitoarelor mamici! Deja ai facut primul pas spre a fi mamica, te-ai inscris pe acest forum. Stii care e parerea mea? Iti este teama de necunoscut. Asa am fost si eu. Trebuie sa-ti impui cateva reguli: - intamplarile povestite de mamici sa nu te sperie, ci doar sa te informeze, sa fie doar cazuri si nu situatii pe care le poti trai tu. - pregateste-ti corpul : stomatologie, endocrinologie, s.a - pastreaza-ti calmul in timpul sarcinii, sa nu fii agitata, sa radiezi de fericire, ca ai de ce. Am citit parerile mamicilor, si multe din ele au dreptate, altele parca vor sa te sperie putin, important este ca tu sa selectezi ce ti se potriveste. Nu uita de principiul unicitatii! Ar fi mai multe, dar atat am in cap acum. Ma asteapta printesa mea, Alexia, 6 luni. CriXia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]va multumesc din suflet fetelor pentru sfaturi, sa stiti ca imi sunt de mare ajutor,primesc cu multa caldura aceste sfaturi[cheers] care simt intradevar ca vin din suflet si nu sunt doar cuvinte aruncate in vant inca odata va multumesc si doresc crestere mare la copilasii vostrii[dual].
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Als sa stii ca eu am nascut la 23 de ani si sunt bucuroasa acum ca sunt mama tanara cu copil mare.Nu mi-a fost frica absolut de loc in timpul sarcinii si nu am avut nici o problema, nici greturi,nimic.Eu cred ca cu cat esti mai tanara cu atat e mai bine sa faci copii pentru ca organismul e mai rezistent si o sa vezi cat de bucuroasa vei fii cand vezi ca esti inca tanara si ai copiii mari[cool]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
alo fetelor nu am mai vorbit de mult! cred ca o sa va bucurati de ce veste o sa va dau, sa stiti ca 99% sunt viitoare mamica spun asta asa pt ca numai testul de sarcina mi l-am facut si a iesit pozitiv la medic ma duc doar marti si atunci va fi 100% pana atuni va pup si ne mai auzim[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...