Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mi-e dor de alaptat !


Recommended Posts

Buna fetelor, Ma confrunt cu o mica problema : am un fiu minunat de 8 luni si jumatate pe care l-am intarcat acum o luna si jumatate caci nu mai voia sin. Insa si acum mi-e dor sa-i dau sin si uneori il pun acolo chiar daca nu mai am lapte (oricum el nu suge). Nu stiu de ce am acest sentiment, tot timpul ii vorbesc de sin si-l intreb daca-si aminteste cind voia tot timpul sa suga...ati patit si voi asa ceva ? Mentionez ca la inceput ma dureau sinii si nu ma omoram dupa alaptat dar dupa aceea a inceput sa-mi placa foarte mult. Adina si [copil] Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ciudat, si eu chiar ii spuneam sotului meu acum cateva zile ca mi-e dor de zilele in care-l alptam de bebelasul nostru. Eu l-am intarcat pe la 6 luni, nu prea aveam lapte si bebe nu avea rabdare, refuza. In fine, la momentul respectiv nu m-a deranjat neaparat ideea de intarcat, ma simteam oarecum mai libera. Acum el are 9 luni si asa dintr-o data parca m-a napadit dorul de timpurile alea.[mamica] Adela http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Adela%20P
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Adela sintem in aceiasi situatie, si al meu fiu are aproape 9 luni...la inceput nu m-a deranjat asa de tare ca-l intarc (chiar daca am insistat pina la ultima picatura) dar de atunci tot mi-e dor de momentele acelea de deplina intimitate si uneori chiar ii spun "vino la þica lui mama"... dar degeaba :( Adina si [copil] Gabriel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand citesc mi-e dor si mie.Eu am intarcat-o de la 4 luni si jumatate pentru ca efectiv nu a mai vrut.Eu mai aveam sa-i dau dar ea nu a mai vrut.Insa cand citesc despre alti copii mai maricei care se hranesc la san imi pare nespus de rau ca eu nu am mai putut sa o fac.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie dimpotriva, mi-a fost groaza de amindoua ori sa alaptez. Prima nu a vrut in nici un chip sa suga piept iar a doua mi-a mincat sfircurile!!! Pe Maya, a doua bebita a noastra am poreclit-o "pirania" din cauza asta... As fi vrut sa alaptez si eu dar nu am putut...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alyssa, esti totala cu "pirania". [:D]Si eu am avut dificultati la inceput, cu rani care nu mai treceau, cu bebe care nu stia sa apuce ca lumea, era un cerc vicios. Insa am cerut ajutor de specialitate plus mult sprijin din partea sotului, si a trecut. Adela http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Adela%20P
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am chinuit infiorator cu alaptatul, ultima picatura s-a terminat cind avea Paul 6 luni, si-am avut si mai am momente tare nostalgice daca nu chiar depresive dupa epoca aia. Chiar daca Paul nu mi-a facut decit de vreo doua ori figura aia cu boticul deschis ca un pui de vrabie cautind sinul.. Sanatate la bebei si mamici. http://community.webshots.com/user/parpalak http://home911.servebeer.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Niciodata n-o sa uit momentele acelea cand imi simteam copilasul asa de aproape! Ma simteam implinita si da, mi-e tare dor de ce-a fost atunci! Si eu imi propusesem sa-l alaptez pina la un an macar dar mititelul meu s-a intarcat singur la fix zece luni. Cand avea vreo noua luni am inceput sa am mai putin lapte si probabil s-a gandit el ca nu mai e o afacere prea buna... Cand i-am dat lapte praf a acceptat din prima. Sincer, m-a surpris. Imi inchipuiam ca e foarte greu pentru copil sa renunte la san, dar al meu n-a mai vrut pur si simplu, a fost cat se poate de categoric, desi am incercat sa-l pacalesc pentru ca lapte mai aveam. Asta e baiatul meu. Acum are un an si aproape doua saptamani, dar cand il privesc nu pot sa nu vad in el bebelusul de odinioara care prima data a zambit prin somn dupa ce a adormit satul la san... Multe salutari, Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...