Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mi-e dor de alaptat !


Recommended Posts

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si eu sunt pro pro pro alaptare si cred ca este minunat. Imi aduc f. bine aminte ca dupa ce am intzarcat-o pe Ioana, la 1an2saptamani, am regretat imediat fiindca nu mai puteam de dorul ei asa, ascunsa la mine la piept. Era asa de comica, taica-su o punea la o margine de pat si ea fuga fuga la mine in 4 labutze si-si lipea ventuzica... Sper ca pe Stefan (acum de 5 luni), sa-l pot alapta mai mult. Aveti aici si un site interesant: http://www.breastfeeding.com Va pup. anto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sufar tare mult pe tema asta, la noi lapticul s-a cam terminat de la sine dar tare mi-e dor de momentele din primele saptamani cand eram doar noi doi si titica. Era asa de fericit la san! Desi se zice ca odata ce-i dai biberon refuza sanul nu a fost asa, el s-a agatat de ultima picatura si statea chiar si cu foamea in gat sa molfaie putin la san. Moka si Mokutza (11 sapt)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as dori sa mai pot alapta, pentru ca si Matei se uita in ochii mei si avea o fetisoara tare multumita, dar, desi are doar 3 luni, copilul meu nu o mai place pe tzitzi, urla si o scuipa si se lupta cu mine ca sa scape de la san [bang]. Asta din cauza ca nu mai am lapte decat putin si el e un mare mancator ... asa ca in cateva zile voi avea un copil intarcat [q]. Si cand ma gandesc numai ma apuca plansul si tristetea mare. http://community.webshots.com/user/carmen77102
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, De ce aveti voi lapte putin? Sper sa nu va indemne x si y sa dati imediat formula la bb pe motiv ca nu se satura. Multe lichide si suptul frecvent duc la cantitatea necesara de lapte. Mai sunt si exceptii, dar rar. Si bb meu e un fomist mare. Primele 2 luni mi-a mancat la 1-1 1/2 h. Credeam ca innebunesc fiindca eram tare obosita. Acum, la 5 luni, imi cere la 2 1/2-3h, deci tot nu prea rar. Asta e. Nu cedati usor!!! Laptele de mami este BEST. anto
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...