Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

sugestii pentru deschiderea unei afaceri


Recommended Posts

Iata sa imi dau si eu pararea la acest subiect. Deci eu cred ca in Romania foarte multe afaceri au sanse de reusita. Piata este in general goala, si in domeniile unde deja s-a etablat careva pe piata, acolo daca te uiti cum o face, in cele mai multe cazuri se vad lacune mari... Aici deja piata i-ar fii selectat de mult. Deci daca vrei sa faci o afacere, e bine sa iti privesti f bine concurenta sa ii analizezi puterile dar ami ales slabiciunile. Asta in general e simplu. Te duci ca client. Am facut-o si eu la firme de imprimare in Timisoara. Dotati f bine cu computere, etc, am primit ca potential client mostre, etc, dar nici una din ele nu m-a intrebat de adresa ca sa ma ia in evidenta ca clientul lor. Persoanele de la receptie nu au investit timpul acesta, mai bine au baut in continuare cafeaua. M-as fii astepta sa sune in citeva zile ca sa intrebe daca ami am interes, dar nu aveau unde. uitasera sa ia numarul de tel. Greseli ce nu au voie sa se intimple. In alta ordine de idei. Cind ai firma incerrca sa te duci tu la potentialii clienti si nu sa astepti sa vina.. mai ales daca afci productie. Apropo de productie. Fa imprimerie: Serigrafia, tampografia si offsetul mai are mari potentiale in Ro. Sper sa te fii ajutat cu ceva.. Rici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 42
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Stimate Silviu R. sau ma rog....desi am mai avut discutia aceasta vis a vis de reclama desfasurata in cadrul www.desprecopii.com, am crezut la momentul respectiv ca s-a inteles faptul ca promovarea comerciala fara acordul proprietarului reprezinta un abuz si in acelasi timp un furt. Personal apreciez cunostintele sau mai degraba abilitatea de exprimare dar in acelasi timp la modul cel mai serios posibil transmit un ultim avertisment pentru incalcarea dreptului de proprietate privata, utilizarea fara acordul proprietarului a spatiului pus la dispozitie, incalcarea flagranta a regulamentului de utlizare a acestui site. In consecinta conform prevederilor regulamentului mai sus mentionat cu acest ultim avertisment va anuntam ca va punem sub observatie indiferent de numele de user pe care il veti utiliza urmand sa aplicam sanctiunile pe care le cunoasteti. Marius (www.desprecopii.com)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...