Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

AM INVATAT...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 33
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salmida, cand eram mica, a venit tatal meu cu o poezie la noi care lui i-a placut tare mult, batuta la masina de scris. Si-acum tin minte cum arata hartia aia. Aveam si numele autorului, dar nu-l mai stiu (ceva de genul Rudi…). Mi-a ramas in minte poezia asta, o steam pe dinafara atunci si mi se parea deosebita numai pentru ca lui i se parea deosebita. Mi-a facut o deosebita placere s-o recitesc. Lipseste undeva al 6-lea vers. Merci ca mi-ai scos poezia asta din nou in cale. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru aceste momente frumoase! Try, e cumva vorba de Rudiard Kipling? Si eu stiu acea poezie foarte frumoasa care a circulat cu un timp in urma... inca imi mai amintesc crampeie de versuri, dar mi-e imposibil s-o reproduc. " Daca poti" parca se numea... Daca cineva stie poezia si o mai are, poate o posteaza, ii multumim anticipat!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by anemona
Ah, scuze, eu cred ca vorbeam de alta poezie, nu de cea de aici. Stiu ca au circulat mai multe traduceri, dar parca totusi nu e cea despre care intrebam eu.
Anemona, cred ca te refereai la "If" a lui Kipling. Am gasit la arhiva "Artelor" in varianta romaneasca: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=5740 Oana_B
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[i][amoras]prietenia adevarata continua sa existe chiar si la distanta. Iar asta este valabil si pentru iubirea adevarata. Ideea aceasta mi-a fãcut ziua strãlucitoare!!Iti multzumesc din suflet pt cã ai postat subiectul acesta!!Il voi reciti in fiecare zi!![pup] Iubirea niciodata nu se opreste, iubirea lupta pentru a creste, iubirea devoreaza orice, depaseste orice, iarta orice, iubirea e divina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...