Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ionizator aer


m34

Recommended Posts

Am citit mult despre actiunea ionilor negativi si a ozonului asupra organismului uman. Ionii negativi in cantitate mare si ozonul in cantitate foarte mica ar face bine organismelor, au proprietati de purificare a aerului prin neutralizarea particulelor si suspensiilor din aer si anihilarea microorganismelor. Mi-am cumparat si eu ionizatoare de aer si le-am instalat in casa. Efectele lui nu sunt de panaceu universal, insa am constatat imbunatatirea aerului din camera unde sta ionizatorul. Ce parere aveti despre ionizatoare ? Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am cumparat acum vreun an un purificator de aer care functiona pe principiul asta: ionizarea aerului. Avea un butonas care daca il apasam devenea rosu: asta cica distrugea microbii din camera, iar daca nu era verde si chipurile distrugea fumul si praful. Se putea pune in interior si un parfum solid de camera pe care sa-l difuzeze constant. Nu stiu cit de eficient a fost, mi se parea aerul mai curat dar probabil ca era mai mult o autosugestie... Din pacate zilele trecute am avut surpriza sa constat ca nu mai merge masinaria, pur si simplu nu mai primeste curent... hmmm... nu cred ca il mai cumpar si a doua oara. Otilia&LaAdelita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi avem asa ceva, masinaria fiind cumparata la sugestia sotzului meu. Noi punem o pastila speciala si intr-adevar miroase mai frumos in camera, dar nu intr-atat incat sa ma extaziez asa cum o face barbate-meu. In Japonia sunt la mare pret astfel de aparate si aproape toti cunoscutii mei au cate unul in casa. Eu zic ca in astfel de cazuri autosugestia este importanta. De exemplu sotul meu sustine ca daca il doare capul si intra in sufragerie(acolo unde e masina minune) printr-un miracol se simte mai bine[;)] In prima luna imi facuse capul calendar cat de benefici pt organism sunt ionii -4 [:)] Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...