Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Casatorii mixte si cum sa invete bb romaneste!


Recommended Posts

Conform unor studii facute de suedezi pe copii fie bilingvi,fie veniti de mici in Suedia,s-a demostrat ca acesti copii au o capacitate mult mai mare de a asimila in viitor multe alte limbi straine(era citat un caz,un copil franco-suedez,care la 25 de ani vorbea 7 limbi straine fluent,printre care.romana si persana!!!!!!!!),sint mult mai flexibili la schimbari..in fine,numai lucruri bune!!Sfatul meu,ca al multora de aici:vorbiti romaneste cu copii,ii va ajuta mai tirziu,nu numai sa inteleaga ce se vorbeste cind merg prin Romania,dar vor intelege mai usor,cred eu,de unde vin,isi vor explica altfel diferentele de mentalitate intre ce vad la scoala si acasa..etc.Problema identitatii apare,mai ales la adolescenti.In Suedia,multi se simt suedezi,desi sint veniti din orientul mijlociu.Pe de alta parte,nici un suedez nu-l va considera ca fiind unul de-al lor,daca il cheama Mohammed sau stiu eu cum.Copii sufera mult din cauza asta,nu se simt bine nici aici,si nu ar fi fericiti nici in tara de origine.E greu..ce sa mai discutam.[bang][bang][bang] Rayuela cu bebe 30 de sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...