Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scandalul de la maternitatea Ploiesti


Recommended Posts

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns
abia astept sa vedem cum se termina treaba asta...nici nu pot sa ma gandesc ce o fi in sufletul unei femei care naste un copil sanatos, duce o sarcina la bun sfarsit si in loc sa i se imbogateasca viata .i se transforma intr-un cosmar.Cum sa spun, cand e sa fie din cauza unor forte care depasesc puterea omeneasca de a ajuta, mai e cum e.Dar cand minimum de igiena este cel care cauzeaza moartea ...in conditiile in care nasterea s-a produs la maternitate( locul ideal pentru o nastere)in secolul asta ..cum poti merge mai dreptate?pe cine sa te revolti?cui sa revendici viata ta data peste cap? ...asa e de trist.. Laura
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

15 copii? Dumnezeule!!!! De fapt.. ce ma mir? La aceasta maternitate a fost internata prietena mea dupa ce a pierdut sarcina si pasau singurul termometru din spital de la o pacienta la alta,fara sterilizare, fara nimic.Am avut ghinionul sa cunosc pe asistenta sefa din acset spital, cea care inlesnea fuga mamelor care-si abandonau copiii, dupa un mic onorariu acolo putea sa le faca scapate....Sa le dea Dumnezeu dupa sufletul lor!!!! Ce-o fi pe bietii parintii aia!Eu as da foc spitalului. Yesterday I dared to struggle, today I dare to win!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Initial creeata de alison7
Ati vazut stirea cu cei 15 bebelusi morti de la maternitatea Ploiesti ? Poate cine stie, cu ocazia asta, incep sa se schimbe ceva lucruri in sistemul sanitar……
Ce sa se schimbe? pai ce e prima oara cand se intampla asa ceva? Parca prin 2001 sau 2002 nu mai stiu sigur, a mai fost un caz asemanator. Si? S-a schimbat ceva? Aceeasi mizerie, aceeasi ostilitate si sictir din partea unora, care nu isi au locul in spitale. (poate doar ca pacienti!) Nici nu vreau sa ma gandesc la micutii nevinovati, si saracele mame, care si-au pierdut copii. Nu gasesc cuvinte sa-mi exprim oroarea pentru aceste fapte, care se intampla intr-o tara cu pretentii de NATO si UE... Laura, mama (suparata acum), lui Andrei
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...