Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scandalul de la maternitatea Ploiesti


Recommended Posts

Acolo m-am nascut si eu... Si tot acolo, in august 1978 a murit si fratele meu (of, Doamne, ar fi avut 25 de ani acum...), la numai 10 zile de la nastere. Mama mi-a explicat ca era un microb in maternitate care, ca acum, a omorit o gramada de nou-nascuti... Toti bebelusii nascuti prematur si jumatate din cei nascuti la termen. Doar ca pe vremea aia nu iesea scandal, nimeni nu zicea nimic si nu puteai citi in ziare asemenea stiri. Asa ca povestea e veche... [:(] Daca nici dupa 25 de ani nu au facut nimic... Otilia&LaAdelita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns
E foarte trist! Eram intimplator la o prietena care are antena si vede PROTV.In clipa aceea m-am simtit foarte norocoasa! Theodora,[copil] Alexandros,[copil] Yannis AN NOU FERICIT! [loveyou][RO] htpp://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+2&mid=188&cid=3737
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este groaznic ceea ce se intampla. Din pacate nu este nici primul si, ceea ce este mai rau, cred ca nici ultimul caz de acest fel. Si in spatele fiecarei cifre din asta nenorocita se afla drama nesfarsita a unei familii [q] [bang] Totusi nu cred ca se va rezolva nimica. Si chiar si o asa zisa "rezolvare" oricum nu va invia micutii si nu va readuce linistea in sufletele parintilor disperati. Iar peste putina vreme tocmai cei care ar trebui sa invete ceva vor uita [q] Numai in timp, cand se mai schimba mentalitatea si sufletul oamenilor, cand vor incepe sa gandeasca si sa simta ca niste oameni normali si responsabili, abia atunci va fi mai bine. Dumnezeu sa lumineze calea la toti micutii care au plecat dintre noi inainte de vreme [flo] Mihai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce m-a enervat cel mai mult a fost ca l-a aratat pe un medic (era mai batrin), care spunea cu nonsalanta ca gravidele au fost de vina ca “au mincat prea multe mincaruri grele acum de sarbatori” !!! Adica toate cele 15 gravide si-au omorit proprii copii pt. ca au mincat prea mult de sarbatori !!! Ar fi zis orice numai sa nu recunoasca ca a fost o infectie intraspitaliceasca ! Si bietele femei vorbeau cu spatele la camera ca le era frica sa nu fie recunoscute ca au chemat televiziunea !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang][8][V][V][q][q][q][q][q] Nu mai am cuvinte.E inadmisibil si inimaginabil sa maora atatia bebelusi sanatosi din cauza unor incompetenti si ignoranti!!!!!!!!! Nu pot sa cred! Vai de parintii acelor copilasi! Sa ii aiba Dumnezeu in paza si sa-i intareasca pe parinti!!!Eu una cred ca as lua razna sa fiu intr-o situatie similara lor! Adina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...